Заняття з дітьми на вулиці: на скільки важливі і навіщо потрібні

Одні з найяскравіших спогадів дитинства – це веселі ігри з однолітками. Але подібні розваги на свіжому повітрі є не тільки приємним проведенням часу, вони позитивно впливають на розвиток дітей.

Навіщо потрібні заняття з дітьми на вулиці?

Прогулянки на свіжому повітрі зміцнюють імунітет, роблять дітей стійкими до застуд. Ігри на вулиці, мабуть, найбільш ненав'язливий метод загартування малюків.

Рухливі заняття для дітей на вулиці допомагають боротися із зайвою вагою. Під час дозвілля на природі діти знайомляться з комахами, різними видами рослин, дерев, грибами, тваринним світом, птахами. Швидше вчать кольори, цифри, імена, у них зароджується інтерес до навколишнього світу.

Заняття для дітей на свіжому повітрі поліпшують роботу мозку, нервової, травної та серцево-судинної систем. Крім цього, гуляти на природі корисно, тому що діти спостерігають різну погоду (сонце, звуки дощу, різні відтінки неба, краплі води і калюжі, сильний вітер). Ці спостереження можна використовувати у навчанні.

Чим зайняти дітей на свіжому повітрі: ідеї для занять

Аби час на вулиці був веселим і корисним, ми підготували ТОП ідей, як розважити дітей на природі.

 «Знайди»

Розвиваючі заняття для дітей на свіжому повітрі часто не потребують інвентарю. Ця гра тому підтвердження. Вона не складна, але розвиває увагу, спостережливість і словниковий запас. Загадуйте дітям предмети, які вони повинні спробувати знайти на вулиці. Наприклад:

• довга, дерев'яна і червона (лава);

• сірий, маленький, літає (горобець);

• круглий, різнокольоровий (м'яч);

• маленька, коричнева, працьовита, живе в колонії (мураха);

• жовтий, сипучий (пісок) тощо.

Ви можете описувати будь-які речі навколо.

«Стоп»

Подібні заняття для дітей на відкритому повітрі можуть мати кілька варіацій. Перша: ведучий обертається до діток спиною і відходить на невелику відстань. Каже: «Тихіше їдеш – далі будеш. Стоп». У момент говоріння діти підходять ближче до старшого, коли звучить слово «стоп», вони завмирають. Хто не встиг «застигнути» – вибуває з гри. Виграє той, хто першим дістанеться до головного гравця. Другий різновид: ведучий обертається до діток спиною і вимовляє лічилку:

«Море хвилюється раз,

Море хвилюється два,

Море хвилюється три,

Морська фігура на місці завмри».

Під час лічилки діти кружляють, танцюють, бігають. Після слів «завмри», вони зупиняються, зображуючи фігуру, яка має відношення до морської теми. Головний гравець підходить до дітей і по черзі «оживляє» їх, доторкнувшись. Дитина показує свою фігуру, а ведучий має її відгадати. Кіндер, чия фігура подобається найбільше, відправляється на місце головного. У цю ж гру можна грати і по-іншому: ведучий заздалегідь пропонує, яку фігуру повинні показати діти.

«Стрибни, якщо ...»

Дуже проста гра, яку обожнюють малюки. Наприклад, автор говорить: «Стрибніть, якщо на вас червоний одяг», «Сядьте, якщо сьогодні пили молоко», «Підніміть руку, якщо полюбляєте моркву» тощо. Паралельно запропонуйте дітям розповісти щось за завданням. Наприклад, нехай разом згадають і порівняють, в чому вони були одягнені вчора або малюють крейдою на асфальті улюблений овоч, вигадають незвичайну історію з ним і т.д.

Такі розвиваючі ігри для дітей на вулиці вдосконалять як фізичні, так і розумові навички.

Є ще безліч цікавих занять для дітей як влітку, так і в холодну пору. Наприклад: Крокодил, Хто швидше, Білки-Стрілки, Кайдани, Вишибали, Їстівне –Неїстівне, Я знаю п'ять імен, Колечко, Світлофорчики тощо. При цьому розваги на майданчику в приватному дитячому садку безпечні для малюків: огороджена територія, нове обладнання, організовані заняття під наглядом вихователів.