Які виникають сумніви коли віддаєш дитину в приватний дитячий садок?

У кожній родині приходить момент рішення «Віддавати дитину в дитячий сад?» «Можливо, залишити на няню або бабусю?» після цієї статті ви розвіє свої сумніви з приводу вступу до приватний дитячий сад.

Поза будь-яких сумнівів, що більшість батьків покладаються на свій досвід або близьких, це формує їхню думку про садок і в загальному про систему дошкільної освіти. Проте є свої «плюси» і «мінуси» вступу дитини в дитячий сад.

Навіщо я віддаю дитину в садок?

Крім того, що батькам банально не з ким залишити дитину, існує ряд інших вагомих причин по яких варто віддати дитину в садок.

• Кожному дитини з ранніх років важлива соціалізація. Малюк повинен звикати до спілкування, що б в подальшому він не замикався в собі.

• Комунікація. Дитина повинна вміти спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, а й дорослими людьми.

• Розвиток. Звичайно мами і бабусі можуть займатися з дитиною вдома, але це не дасть таких результатів, як робота кваліфікованого вихователя з дитиною.

Перша розлука з дитиною?

До таких змін батьки повинні готувати дитину заздалегідь. Що б момент розлуки проходив для дитини, як можна м'якше, ви можете застосовувати такі поради:

• Завжди прощайтеся з дитиною в хорошому настрої. Забирайте дитину вчасно, перший час забирайте дитину раніше, що б адаптація проходила легше

• Привчайте дитину до щоденним ритуалом, коли все йде за планом у дитини це не викликає тривоги і занепокоєння.

• Приділяйте дітям максимум уваги і спілкування, у вільний від роботи і занять брешемо, що б у дитини не було дефіциту спілкування з Вами.

Чи готова я розлучитися з дитиною зараз?

Головним критерієм вступу дитини в дитячий сад є готовність батьків до цієї події. Якщо хтось з батьків не готовий або сумнівається чи віддавати малюка, дитина теж з тривогою буде йти в садок і довго проходити адаптацію.

Чи готова дитина?

В першу чергу готовність дитини визначає вік. Оптимальний вік приходу дитини в садок з 1,5 до 2 років і після 3 років, в цей період дитина дитина найбільш готовий до нової обстановки і колективу. Важливо не тільки підготувати дитину до садка, а й викликати інтерес і майже заздрість до тих, хто туди вже ходить. Налаштувати дитини на те, що там буде не тільки веселощі, а й робота. Найкраще познайомити дитину заздалегідь з самим дитячим садом, прийти на екскурсію в сад, прийти до садка під час прогулянки дітей.

Як він адаптується?

Найголовніше це показувати дитині власний приклад. Намагайтеся також дотримуватися режиму і проводити більше часу зі своєю дитиною.

• Частіше розповідайте маляті про те, як круто ходити в садок і скільки нових знайомств він отримає. Описувати вигоди садка з урахуванням нахилів дитини.

• Познайомте дитини не тільки з садом але і вихователем. Дитині буде набагато легше йти в садок, коли він буде вже з ким то знаком, так він швидше адаптується в колективі і буде відчувати свою безпеку.

• Налагодити режим вставати / є в однаковий час. Дати дитині відчуття кордонів, безпеки і певних правил. Забороняти сидіти за комп'ютером або телевізором до пізньої ночі.

• Дітям набагато легше провести цілий день в садку, коли вони знають, що їх ввечері чекає сюрприз. Це може бути перегляд улюбленого мультфільму, приготування солодощів або спільні ігри, в цей період дитині дуже важлива Ваша турбота.

Чи довіряю я дитячого садка і його співробітникам?

При виборі садка головне не забувати, що між престижністю садка, гучним ім'ям і якістю з хорошою атмосферою всередині, не завжди є зв'язок. Ви повинні переконатися в тому, що сад дотримується всіх норм, і ви можете довірити своє чадо.

• В першу чергу и повинні звернути увагу на територію дитячого садка. Перш ніж оформляти дитину в дитячий сад ми радимо вам прийти на прогулянку навколо території. Подивитися наявність дитячих майданчиків їх чистоту, справність і безпеку всіх гірок. Звернути увагу на огорожу території. Так само дізнатися про те, як проводитиметься обробка приміщень.

• Подивіться наявність охорони, і яка система пропуску на територію садочка. Охоронець повинен знати в очі не тільки персонал, але і батьків дитини, а так само найближчих родичів малюка, вести запис всіх, хто входить в садок.

• Найважливішим фактором при виборі садка є його співробітники. Ви приводите дитину в першу чергу до вихователя, адже саме з ним дитина буде проводити більшу частину дня. Вихователі і няні повинні бути не лише спеціалістами авторизованого сервісного, але так само мати досвід роботи з дітьми. Завдяки вихователю дитина швидше адаптується в садку і буде відчувати себе комфортно в новій обстановці.

Повноцінне й різноманітне харчування-запорука здоров'я вашого малюка. У садочках діти їдять 5 разів на день, на харчування потрібно звертати особливу увагу.