Які бувають види дитячих садків?

Усі батьки хочуть тільки самого найкращого для свого чада. До вибору типу дитячого садка необхідно підходити з особливою відповідальність. Дитячий садок не можна сприймати як установу, де за дітьми просто доглядають, поки батьки на роботі. Знайти хороший дитячий садок, куди віддати свою дитину, завжди справжній квест для батьків. У цій статті ви знайдете відповіді на свої питання з приводу видів дитячого садка, і зможете визначитися, який підійде саме Вам і вашій дитині

Основні типи і види дитячих садків

• Державні дитячі сади

Державні садки економічні та найпоширеніші, але менш доступні. Багато батьків не хочуть вставати в електронну чергу, як тільки дитина народилася, так як і це не гарантує того, що малюк потрапить в садок в бажаному віці. У більшості випадків державні садки однакові за рівнем харчування, якості освіти, відмінність може бути тільки в людському факторі і ставлення самих вихователів до дітей.

• Комунальні та відомчі ДНЗ

Садки такого типу належать конкретному підприємству або компанії. У такі садки можуть потрапити тільки діти співробітники конкретного колективу. Тут вимоги батьків завжди занадто завищені і не завжди об'єктивні, а кінцеві рішення приймаються виключно власником.

• Комерційні (приватні) сади

На даний момент, особливо у великих містах, цей вид садків особливо популярний. З кожним роком садків такої категорії стає все більше. У зв'язку з великою конкуренцією приватні структури намагаються утримати своїх клієнтів усілякими пропозиціями:

• Сади з ухилом на фізичний розвиток

• Ухил на творчу та інтелектуальну складову розвитку

• На іноземні мови

Приватні дитячі садки приваблюють якісною освітою, різноманітним харчування, різними програмами лояльності, а так само невеликою кількістю дітей в групі, в порівнянні з садками інших типів. Приватні садки беруть участь в програмах компенсуючого виду, таких як «Гроші ходять за дитиною», де ви можете заощадити, але при цьому підібрати зручний графік і додаткові заняття.

У таких садках найчастіше працюють тільки висококваліфіковані вихователі, які мають в своєму арсеналі різні методики і програми.

• Мовні дитячі сади

В ігровій формі дітей вчать азам іноземних мов. Чим раніше ваша дитина почне вчити інші мови, тим краще і швидше вони будуть засвоюватися і запам'ятовуватися.

• Сади домашнього типу

В Україні сади такого типу не набрали великої популярності, хоч вони і є майже в кожному будинку. Батьки бояться відводити дитину в такий сад, не тільки через те, що такі садочки не мають ліцензій і відповідної безпеки, в таких садках найчастіше працюють вихователі без належної освіти і досвіду роботи.

• Дитячі садки по спеціалізації

Такі сади працюють від держави із загальною програмою для дітей.

У садах такого типу немає поглибленого розвитку конкретних предметів, діти вчаться за загальноосвітньою програмою затвердженою міністерством освіти.

Розподіл дитячих садків за належністю

Дитячі садки за належністю діляться на такі типи:

• Муніципальні

Мають невелику місячну плату і працюють тільки строго по освітнім методикам. У таких садках немає додаткових занять.

• Відомчі

Такі садки не контролюється жодними органами, їх програми і порядки визначаються тільки підприємством від якого вони залежать.

• Приватні (комерційні)

Такий варіант ідеальний не тільки для батьків, але і для дітей. Приватні садки мають гнучкий графік роботи з 8 до 19/20: 00, завдяки чому батьки можуть без проблем спокійно працювати. Вихователі в приватних садках тільки кваліфіковані фахівці, високий рівень якості освіти.

• Домашні (сімейні)

Такі садки створюють сімейні пари в своїй квартирі або знімають приміщення. Для дитячої адаптації садок такого типу є великим плюсом, так як він продовжує перебувати в домашній атмосфері.

Розподіл дитячих садків по спеціалізації

Комбіновані дитячі сади

У таких садках перебувати кілька груп, в програмах застосовуються різні розвиваючі та оздоровчі програми..

Дитячі садки загального формування

Такі сади потрібно вибирати за обраним вами напрямку, так як вони мають вузьку спеціалізацію спрямовану на: фізичного виховання, інтелектуального або художньо-естетичного

Компенсуючі дитячі сади

Такі садки розраховані на діток з певними проблемами або захворюванням: психічного розвитку, опорно-рухового апарату, зору, слуху, мови, шлунково-кишкового тракту, ослабленого імунітету. Потрапити в такий сад можна тільки через доктора і офіційного підтвердження, що дитині потрібен спеціальний підхід.

Центри розвитку

Спрямовані на комплексне вдосконалення дітей, включаючи естетичне, інтелектуальне і фізичне формування особистості.

Дошкільні групи Такі структури знаходяться при школах садках,, заняття в таких групах тривають близько 25-и хвилин і перериваються змінами. Тут вони осягають науку письма, точного рахунку, читання, природознавства.