Як розповісти дитині про Різдво?

Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?

Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?

Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що таке Різдво?»  І варто було замислитись.

Як розповісти дитині про народження Бога, в якого вірять більше, ніж у 200 країнах світу, бо християнство є однією з найпоширеніших релігій серед людства? І ми вирішили поділитися з вами історією про те, як народився Ісусик, немовля, яке в майбутньому стане Богом для переважної кількості людей. І це саме те, про що зрозуміють усі діти. А більш складні запитання треба задавати священикам, що знають правильні відповіді.  А історія була така.

Це сталося дуже давно, більше ніж дві тисячі років тому назад. Відтоді ми ведемо відлік часу.  Однієї холодної зимової ночі, коли тільки пастухи в долині стерегли свої отари від вовків і грабіжників, з’явився перед пастухами Ангел-Благовісник, який сповістив їм про те, що ця ніч надзвичайна і особлива, бо в цю ніч народися Ісус Христос, який стане Богом для людей. Пастухи здивувалися і вирішили піти у Вифлеєм, щоб на власні очі переконатися у сповіщеному. Батьки маленького Ісусика, Йосип та Марія, до того часу, як вирушити у Вифлеєм,  жили у місті Назареті. Йосип був теслею. Але імператор видав наказ, яким вирішив переписати усіх жителів, що населяли його імперію.  І була одна умова, вони змушені були повернутися у те місто, до якого були приписані. Тому батьки маленького Ісусика вирушили у важку і довгу дорогу. Їм потрібно було дійти до Вифлеєма. А з Назарета до Вифлеєма більше ніж 100 кілометрів і здолати їх потрібно було пішки. Для Марії це було особливо важко, тому що вона носила під серцем маленького Ісуса. Цей перепис зібрав багато подорожуючих. І ось недалеко від Вифлеєма їх застала ніч. Всі місця для ночівлі були зайняті, і Йосип з Марією зупинилися у печері, що призначалася для тварин. І ось тут серед сіна та соломи, далеко від домівки, в глиняній печері народився Ісус Христос. В момент народження немовля, у небі засяяла яскрава Вифлеємська зірка.  Незабаром до печери підійшли й пастухи. По ліхтарю, який гойдався над печерею, вони зрозуміли, що прийшли правильно. І коли вони зайшли всередину, то побачили немовля в яслах, якого мама Марія кутала в пелюшки. Світло над яслами сяяло так, що засліпило пастухів. Це було особливе сяйво. Сяйво народження Бога на Землі. Ось так народився Ісус Христос.

І кожного року ми святкуємо день Різдва Христового.

А в переддень Різдва, у Святвечір ми співаємо колядки, прославляючи народження Ісуса Христа і передаємо цю радісну звістку з уст в уста аж до Водохреща.

В цей день є також особливе привітання серед людей, що відмічають Різдво. Одні люди говорять: «Христос народився!», а інші відповідають: «Славімо Його!»

Дитячий садок «Країна Дитинства» вітає усіх із Різдвом Христовим! Нехай це світле свято наповнить серце почуттями надії і любові, дарує щастя та добро.