
Кожен з батьків мріє щоб їх дитина росла і творчо розвивалась, в гармонійній і комфортній атмосфері. Приватний дитячий садок - це саме те місце, де акцентують увагу на особистості дитини, його здібностях, пріоритетності його інтересів. Адже тільки вільний і творчий розвиток дозволить реалізувати потенціал маленької особистості.
Що потрібно розвивати насамперед?
Насамперед потрібно розвивати креативне і творче мислення з ранніх років. Привчити дитину не змальовувати малюнок, а просить намалювати те, що він вважає за потрібне. Таким чином у дитини розвиваються образи і уявлення.
Які є способи активації творчого потенціалу?
Одним з найбільш ефективних способів активації творчого потенціалу є проведення мозкового штурму для дитини. Така діяльність спрямована не в оцінювання, а на пошук різних ідей.
Так само важливо тренувати інтуітивне мислення, такий метод активізує творчий підхід і направляє на креативні методи вирішення поставлених завдань. Такі методи орієнтовані на створення креативного середовища і структурування знань.
Важливі умови для розкриття творчого потенціалу у дитини
Потрібно створювати сприятливі умови для творчості та забезпечувати доброзичливу атмосферу.
• У кімнаті у дитини повинен бути окремий столик, де зібрані всі необхідні приналежності. Важливо, щоб у дитини були гарні ручки, зошити, пенал, багато хто вважає, що для дитини це НЕ несе ніякого значення, але це зовсім не так.
• Батьки повинні хвалить дитину за будь-які його ідеї. Направлять на творчі рішення ситуації.
• Намагатися не упустити таланти дитини, якщо ви бачите, що у нього круто виходить малювати, і він хотів би стати художником або архітектором. Не гайте часу з пошуками Центру Розвитку для цікавих занять.
• Наштовхувати дитину на те, щоб він якомога більше задавав питань
• Намагатися розвивати дитину в грі, так діти швидше навчаються.
Як розкрити творчий потенціал за допомогою ігор?
Розвиток творчого потенціалу розвивається найкраще через гру, так як вона реалізує їх цікавість, бажання пізнавати світ, проявлять себе. Навіть з самих ранніх років дитині важливо вміти Не тільки перемагати, але отримувати поразку, все це допоможе дитині у дорослому житті.
• Що слід робити в іграх
Найкраще розвиває дитину вільна гра, так як дитина сама вирішує, яка гра йому до душі, а яка не викликає інтересу. Адже одна дитина хоче активно брати участь у грі з дорослими і вихователями, а інший хоче грати в тиші в головоломки. Батькам важливо розуміти, що будь-який результат в таких іграх - це нормально, у кожної дитини різний характер і потреби.
Приклади ігор:
• "на що це схоже?" - запропонувати вгадати, на що схоже то хмарка або ця пляма або тінь на стіні.
• «придумати казку» - нехай Чинним героєм буде все, що завгодно - ложка, носок, яблуко або просто дерево, зустрінуте по шляху.
• «що зробити з" - творить з усього, що трапляється під руку. Під час прогулянки лісом скласти композицію з шишок, помалювати на снігу, на кухні зліпити з тіста не тільки пиріг, але і човник з веслах.
З вашою допомогою творчість стане Самим природним станом дитини, а ваші спільні вправи і вигадки доставлять багато радості всій родині.
• Що не слід робити в іграх
Важливо не змушувати дитини робити те, що йому не до душі. Це стосується не тільки гри, а розвиваючих занять. Завдання батьків і вихователів пробудити у дитини самостійне бажання.
Що думають самі діти?
Малювання допомагає дитині скоординувати між собою зір і рух. Всі ці процеси малювання змушують дитину розуміти, як пізнавати цей світ. Дітей дошкільного віку в більшості випадків цікавить практично все. Завдання батьків підтримувати дитину у всіх починаннях.