Як обрати центр розвитку?

Погодьтеся, додаткові заняття дають можливість розвивати творчий потенціал дитини, спортивні навички, музичний слух, дрібну моторику, а також – позитивно впливають на процес навчання та засвоєння нової інформації. Центрів розвитку та напрямів для дитячої творчості багато, але не кожен дитячий центр відповідає потребам вашого малюка. Як обрати центр розвитку та яка студія підійде саме вам знає «Країна Дитинства».

Психолог-практик, Лілія Сініпостіл, нагадує батькам: «Обираючи студію чи секцію для розвитку, потрібно керуватися лише побажаннями дитини. Не варто транслювати власні дитячі мрії чи досягнення на дітей. Якщо мама в дитинстві співала, але стати артисткою не склалося, не потрібно записувати дитину в студію вокалу, якщо малюк хоче займатися малюванням. Не бійтеся помилятися, прийдіть на пробне заняття в декілька студій та оберіть найзахопливіше для малюка».

Аби ви зробили правильний вибір викладачі творчих студій «Країни Дитинства» разом з батьками визначили декілька критеріїв, на які варто покладатися при виборі центра розвитку.

1. Методика роботи викладача та компетентність

Індивідуальний підхід до кожного малюка, використання цікавих для дітей форм навчання, авторська методика – те, що створює комфортні умови для освоєння нового ремесла та спонукає до творчості. Отож, під час знайомства з викладачем поцікавтеся його досвідом, участю в творчих проектах. «Для розвитку творчого потенціалу дітей викладач повинен вміти зацікавити ідеєю, шукати креативні способи комунікації, давати малюкам можливість самостійно втілювати свої творчі ідеї в реальність. Над нашою феєричною оперою ми з дітьми працювали разом. Я розумію смаки та інтереси сучасних дітей, їх симпатію до сучасної музики, тому на основі цього й виникла ідея поєднати рок-музику з класичною та перетворити на фантастичний виступ на сцені», – консультує батьків режисер-постановник та керівник театральної студії, Андрій Маргосян, відомий в проектах «Голос. Діти» та «Дитяче Євробачення».

В центрі розвитку «Країна Дитинства» навіть підготовка до школи та вивчення іноземних мов здійснюється у ігровій формі, яка допомагає ефективніше засвоювати знання та спонукає до процесу навчання. Діти в захваті від практичних досліджень в STEAM-студії, завдяки творчому підходу викладачів та авторській освітній методиці.

2. Процес навчання

«Як показує практика, дітки активізуються в процесі гри, особливо це стосується вивчення іноземних мов. Прекрасно, якщо малюк змалку перебуває в іншомовному середовищі. Проте, дітки, котрі раніше не вивчали англійську швидко адаптуються та починають показувати позитивні результати. Такій успішності сприяє ефективний процес навчання: прогулянка на вулиці з викладачем мови, процес вживання їжі, миття рук, ігри інтегровані в заняття. Компетентний викладач має побудувати урок так, аби це було цікаво дітям», – розповідає головний методист іноземних мов «Країни Дитинства», Леся Шестакова.

Не секрет, що дітям цікавіше не отримувати інформацію, а самостійно її шукати. Процес навчання у студії «STEAM» побудовано з урахуванням вікових особливостей дітей. Дітям старшого віку викладачі пропонують фізичні та хімічні досліди: вивчення будови тіла людини, тварин, Землі, досліди природних явищ тощо. Для дітей віком від 2 років викладачі центра розвитку «Країни Дитинства» використовують арт-методику: малювання в техніці Ебру, ліплення, пісочну анімацію.

При виборі дитячого центра розвитку важливо, детально ознайомитися з процесом навчання, наявного комбінування кількох видів діяльності. Дітям не цікаво багаторазово повторювати одне й те саме, лише креативний підхід викладачів розвиває творчий потенціал малюків.

3. Обладнання та матеріали

Безсуперечно, що дітям комфортніше тренуватися в залах з якісним ремонтом та новим обладнанням. Дослідження показали, що яскраві мати чи нова форма мотивують дітей до занять спортом. Бачили б ви як сяють оченята наших каратистів, коли вони отримують нове кімоно!

«Якщо говорити про студію живопису, надзвичайно важливо прослідкувати за якістю матеріалів, які використовують під час занять. Недоброзичливі викладачі центрів розвитку часто намагають економити на образотворчих матеріалах, що викликає цілий комплекс проблем зі здоров’ям. Ми використовуємо лише якісні гіпоалергенні фарби, пластилін, папір та будь-яке інше обладнання для дитячої творчості», – розповідає керівник центру розвитку «Країни Дитинства», Ольга Ніфталієва.

На замітку батькам: центри розвитку з бездоганним сервісом та підходом до творчого навчання дітей не будуть просити самостійно купувати будь-який інвентар чи матеріали.

4. Участь в турнірах, концертні заходи

Діти обожнюють винагороди за свої старання! Якщо ваш малюк залюбки відвідує творчі студії чи спортивні секції, але ні разу не брав участі в концертних заходах чи турнірах, не презентував своїх робіт на виставках, будьте впевненими – дитина скоро втратить бажання займатися улюбленою справою.

Порцію додаткової мотивації та лідерські якості діти отримують лише тоді, коли демонструють свої таланти. «Банальний виступ на сцені з пісенькою надзвичайно заряджає малюків енергією та бажаннями підкорити нові висоти. Дітям важливо, аби їх заслуги нагороджувались грамотами, медалями, подарунками. Саме тому ми часто беремо участь у творчих проектах для діток, аби вони могли продемонструвати свої таланти. А які геніальні листівки прикрашають мій кабінет…», – ділиться з батьками керівник садочка, Юлія Наказна.

Найважливіший критерій для оцінки центра розвитку – індивідуальний підхід до кожного маленького генія. Адже, якщо у викладача відсутній контакт та розуміння дітей, все вище може бути перекресленим. «Тренер ніколи не критикує, а дає рекомендацію. Його критика завжди позитивна», – слова відомого спортсмена, Ікера Касільяса.