Як навчити дитину дошкільного віку гарно писати?

Нині батьки все частіше стали стикатися з проблемою поганого почерку у дітей. Це питання актуальне, як для батьків, так і для вихователів. У зв'язку з розвитком ери цифрових технологій, діти швидше напишуть смс повідомлення, ніж листівку від руки, але вміння писати ніхто не відміняв.

Страждання дошкільнят, що схилили голови над своїми зошитами, знайомі всім батькам. Постараємося розібратися, як навчити дитину писати не тільки красиво, але грамотно і акуратно.

Чи потрібно вчити писати дитини до школи?

Найчастіше дітям в початкових класах приходиться нелегко: важко довго сидіти за партою, труднощі з триманням ручки, не говорячи про те, що дитина не має навіть початкових навичок письма і читання. Для того щоб дитина швидше і легше адаптувалася, потрібно починати займатися до школи. Вже за вами буде рішення, це буде проходити в Центрі дитячого розвитку, або в домашніх умовах.

Адже перед початком першого класу, дитина повинна володіти такими навичками:

• Правильно тримати ручку і олівець;

• Сидіти за партою;

• Вміти робити вправи з правопису.

Як привчити дитину писати красиво без сліз?

Важливу роль відіграє мотивація з боку батьків і вихователів, не просто змусити дитину писати гарно для домашніх завдань, а й  заохотити це робити акуратно. На даний момент немає таких методик або спеціальних курсів, які допомогли б дітям полюбити письмо. Але в цьому може допомогти заняття з каліграфії в ігровій формі. Під час таких ігор прокидається інтерес до процесу письма. Для покращення навичок  так само стануть корисні зошити з прописами літер та цифр.

Чому потрібно красиво і акуратно писати в зошиті?

В процесі письма дитина починає в цілому цікавитися навчанням, пізнавати світ, так само розвиватися, як особистість.

Каліграфія - це один з кращих терапевтичних методів. Адже манера письма, не тільки розвиває гарний почерк, але так само вчить бути більш уважним, посидючим.

Так само в загальному розвитку дитини, важко недооцінювати уроки чистописання. Ця навичка формує не тільки мистецтво писати чітким, красивим почерком, а так само розвивати зорову, слухову пам'ять дитини.

Головні труднощі, з якими стикається дитина під час письма?

Не секрет, що навчити дитину письму складніше, ніж читанню. Давайте розберемося, що викликає найбільші труднощі у дитини:

• Незручна і вимушена поза;

• Напруга на руки і спину

• Напруга на очі;

Дитині доводиться довгий час сидіти в незвичній для себе позі, при цьому весь час напружувати мозок. Для малюків в дошкільному віці така діяльність незвична, і поки не доведена до автоматизму. Для цього вихователі  застосовують різні хитрощі у вигляді ігор або заохочень після занять.

У процесі навчання, важливо не квапити дитину, а довіритися досвідченим педагогом і пам'ятати, що на все свій час. Розвиток дрібної моторики стане кращим помічником дитини в його заняттях з письма.