Як мотивувати дітей вчити англійську

Знання англійської – одне з основних вимог до сучасної людини. Уроки іноземної впроваджують навіть садки, адже в дитинстві мова дається набагато легше. Але що робити, якщо дитині не цікава англійська і вона відмовляється займатися? Потрібно її правильно мотивувати.

Як працює мотивація і що це таке?

Мотивація – це внутрішні установки, які спонукають до дій. Мотивація зароджується тоді, коли людина усвідомлює свої потреби, ставить цілі для їх досягнення і розуміє, які дії їй потрібно зробити.

Звичайно, у дітей мотивація почати вивчати англійську не може бути усвідомленою. Конкретні цілі з навчання виникають тільки у підлітка, а то і у зовсім дорослої людини. Малюк дошкільного віку або новоспечений школяр не зрозуміє розповіді батьків, що через якихось 20 років мова стане йому в нагоді у кар'єрі. Такі довгострокові цілі для дітей неактуальні, їм важливо, щоб зараз було весело і цікаво.

Як мотивувати дитину вчити англійську?

Зацікавити малюка повинен, в першу чергу, вчитель. Від того, наскільки цікаво він проводить заняття, залежить, як уважно учень буде його слухати, брати участь в іграх на уроці тощо. Саме тому все частіше батьки віддають дітей в англомовний дитячий садок. По-перше, там дитина може повністю зануритися в англомовне середовище. По-друге, викладачі та вихователі мають великий досвід саме в тому, щоб малюк ненав'язливо і весело приєднувався до освітнього процесу. Вони можуть зацікавити і прищепити любов до мови.

Методи мотивації дітей у вивченні англійської мови

Якщо малюк вередує і не хоче вчити англійську, батьки можуть самі її мотивувати.

Наприклад, деякі психологічні методи:

• хваліть дитину;

• розповідайте, чим корисна англійська;

• не порівнюйте малюка з іншими. В протилежному випадку ви виростите невпевнену в собі людину;

• відзначайте навіть маленький прогрес в роботі кіндера;

• якщо бачите помилку, виправляйте її м'яко, без суворої критики;

• самі проявляйте цікавість до англійської, адже батьки – це найкращий приклад для дітей;

• акцентуйте увагу на позитивному. Замість: «Не вивчиш алфавіт – отримаєш двійку» говоріть: «Вчи алфавіт, вчителька буде в захваті і похвалить тебе»;

• підтримуйте в разі труднощів, не знецінюйте переживання.

Як ще мотивувати дитину до вивчення мови

Подорожуйте

Чудовий і ненав'язливий спосіб. Коли дитина буде бачити різні культури, чути іноземну мову, вона захоче бути здатною самостійно відповідати людям в подорожах, розуміти, про що вони говорять.

Мультики

Увімкніть інтернет і шукайте популярні мультфільми англійською. Діти відмінно сприймають іноземну на слух.

Книги

Читайте казки англійською. Бажано, щоб дитина допомагала і підключалася до цієї діяльності.

Ігри

Грайте в «Simon Says», коли кіндер виконує якусь дію, тільки якщо перед цим ви скажете «Simon Says». Наприклад, Simon Says «show your tongue» або Simon Says «touch your eye». Це змусить згадати вивчені словосполучення. Якщо є компанія дітей, запропонуйте пограти також в «Зіпсований телефон», тільки англійською.

Мотивувати дітей вчити англійську можна впровадженням її в повсякденне життя. Звичайно, у формі ігор. Наприклад, сходіть з дитиною в зоопарк і питайте назви тварин іноземною. Під час прогулянок нехай вимовляє об'єкти, які ви бачите.

Пісні, вірші

Вивчайте разом пісеньки і віршики англійською. Краще обирати варіанти, які хоче малюк. Запропонуйте заспівати/розповісти їх Дідові Морозу.

Цікаве вивчення слів

Наклейте стікери на предмети в домі, чий переклад потрібно вивчити. Наприклад, двері – door, килим – carpet, дзеркало – mirror тощо. Використовуйте картки для запам'ятовування слів. Це набагато цікавіше, ніж заучування, сидячи над словником або підручником.

Ще одна мотивація дитини на вивчення англійської – залучення друзів. У компанії дітям набагато веселіше вчитися. Саме тому в дитячому садку і на додаткових заняттях чергують самостійні завдання з вправами в парі і в групі. Плюс також в тому, що діти вчаться спілкуватися один з одним.

Використовуйте ці поради і придумуйте свої оригінальні методи зацікавлювати малюка. В усвідомленому віці дитина подякує вам за те, що прищепили любов до мови і це відкрило перед нею багато перспектив.