Впевненість у собі

Всяка гідність , всяка сила спокійні – саме тому, що впевнені в собі.

За визначенням, впевненість в собі – це спокійне усвідомлення своєї сили, можливостей, рішучість і твердість в діях для досягнення значущих цілей.

І, якщо з дитинства, коли фундаментуються основи основ майбутнього життя і характеру людини, в цей особливий емоційно-вразливий період дорослішання, дитина буде проявляти невпевненість в собі, своїх вчинках і судженнях, то це залишиться з нею по життю назавжди. Вона, звичайно, буде висловлювати особисту думку, виконувати певні дії, але при цьому буде наполегливо чекати схвалення, підтримки, згоди й підтвердження своїх висловлювань, чи ще «краще», щоб інші зробили все замість неї. І тоді в дитини з’являється впевненість у своїй правоті, хоча сама вона нічого не зробила, а тільки висловила припущення, тому що сумнівалась в правильності свого рішення, знань і т. д., підштовхуючи інших своїми діями до виконання таких важливих і для неї питань. В зв’язку з цим виникає необхідність постійного схвалення зі сторони ( і бажано тільки позитивного) дій невпевненої в собі дитини.

Це стосується також і дорослих, тому що саме з батьків починається впевненість дитини у собі. Ця риса розвивається і як результат власного досвіду, так і набутих знань. Хоча, звичайно, є вірогідність вродженої якості. Але багато хто не погодиться з подібним твердженням . Набір певних якостей у дитини і її темперамент проявляються від народження. Хоча психологи одностайно проголошують, що від типу темпераменту впевненість у собі не залежить. Мати таку рису можуть в певній мірі представники будь-якого типу темпераменту. Але саме впевненість у собі легко зруйнувати в дитині згодом. Діти переймають на себе модель поведінки дорослих. Для них це самі важливі люди. З кого ж іще брати приклад , як не з батьків? Тому дорослі повинні розвивати в собі ті якості, які хочуть бачити в своїх дітях. А особливо – впевненість у собі. Через те, що виховуючи впевнену у собі дитину, у вас зростатиме людина, яка в дорослому житті зможе самостійно впливати на своє життя, вміло і не боячись приймати рішення, проявляти сміливість, ініціативність, а також відповідальність за свої вчинки.

Тому питання виховання впевненості у собі дуже важливе і потребує уважного розгляду. Задумайтесь, чи правильно ви виховуєте цю якість в своїй дитині?

Досить часто можна спостерігати момент «виховання», коли один із батьків, а то і обидва, голосно розмовляючи з дитиною, намагається її врозумити, довести неправильність її поведінки на очах в перехожих, при цьому наполегливо повторюючи одне і теж по декілька разів, ніби чекаючи підтримки оточуючих.

Хіба зможе вирости ця дитина впевненою в собі, якщо батьки демонструють перед усіма не тільки свою невихованість, але й свою невпевненість та безпорадність. Це тільки один з випадків. Подібні ситуації не одинокі.

І, щоб це не стало психологічною проблемою, щоб не укорінити розчарування , яке може виникнути і не перетворити плюс на мінус, уважно приглядайтесь до своїх діток.

Також дуже важливо турбуватись про мікроклімат в сім’ї. Сварки, конфлікти не допоможуть виховати впевнену у собі людину. Тому, коли народжується дитина , дорослим потрібно переглядати свою лінію поведінки, для того, щоб виростити оптиміста, соціально впевнену в собі людину, гармонійно розвинуту особистість. Звичайно, це не повинно стати самоціллю. Це тільки одна із необхідних якостей успішної людини.

Для нормального розвитку дитині потрібно знати, що близькі люди завжди поруч і підтримають її, тому що в домі царює атмосфера любові, взаєморозуміння. Це підвищить самооцінку, принесе користь, задоволення, бо ви правильно допоможете дитині. Є ще декілька важливих складників для розуміння цього питання.

Дуже важливо розвивати навички спілкування, комунікативні здібності. І, як результат, дитина навчиться вільно формулювати свої думки, виражати почуття і бажання. Особливе значення тут відіграють сюжетно-рольові ігри, а також читання, обговорення прочитаного, різні колективи ( гуртки, секції та ін.), де дитина буде спілкуватися з іншими дітьми і дорослими, подорожі та багато іншого. Все це в комплексі якнайкраще впливає на виховання впевненості у собі в дитини.

Кожна людина унікальна. Тому порівняння вашої дитини з іншими дітьми просто недопустиме! Вона ваша і тому вже по цій причині інша. Її потрібно любити, підтримувати такою, якою вона є, допомагати дитині займатися улюбленою справою, а, можливо, і не одною, підкреслюючи таланти дитини. Це окрема особистість, не схожа ні на кого іншого. Ви ж не ставите собі за ціль виховати в дитині надлюдські здібності, і дитина не повинна відповідати придуманим кимось стандартам. Прислухайтесь і приглядайтесь до вашої дитини, правильно розпізнавайте те саме найкраще, що є в ній і дайте цьому рости і розвиватися.

І повірте, в майбутньому ви отримаєте справжню нагороду за свою старанну працю. А ще, навіть незначні успіхи вашої дитини не повинні залишитися без уваги. Хваліть її, бо благотворний вплив від цього надає сил, примножує їх, надихає. Діти це відчувають особливо. Тому що для них це перші перемоги і успіхи в досягненні таких значущих для них цілей.

І, повертаючись до початку, підводимо підсумок. Якщо ця стаття викликала у вас бажання дочитати її до кінця, то, значить, що вона важлива і, сподіваємось, принесе вам користь, допоможе вам зробити правильний вибір в оцінці питання про впевненість у собі вас і ваших дітей.