Важливість розвитку креативного мислення у дітей

Що таке креативне мислення малюка?

Креативне мислення малюка – це важливий аспект для розвитку особистості. Саме нестандартний підхід дозволить вирішити завдання і складні ситуації в навчанні, а в подальшому і в роботі.

Хороша новина в тому, що креативне мислення можна і потрібно розвивати. Погана – якщо проґавити це в дитячому віці, з роками вийти «за межі» все складніше. Тому радимо починати займатися з дітками якомога раніше.

Поняття «креативний» і «творчий» мають схоже значення. Це особливе вміння людини генерувати ідеї, відхилятися від стандартного мислення, знаходити незвичайні рішення і вихід з проблем, роблячи це весело і безтурботно. Але якщо творчою дитина народжується від природи, то креативність – якість, на яку можна впливати.

На жаль, система освіти часто применшує важливість неординарності і розвиток креативного мислення дітей йде на другий план. Акцент у навчанні робиться на логіці, правилах. Дітей вчать математиці, гуманітарним наукам тощо. А ось творчим дисциплінам приділяється мало часу. Уроки музики або, наприклад, образотворчого мистецтва залишаються на задвірках уваги педагогів і учнів. А даремно. Саме творчі предмети є одним з відмінних способів розвинути креативні навички, які в майбутньому стануть в нагоді в:

• бізнесі;

• науці;

• політиці;

• культурі;

• мистецтві;

• маркетингу і т.д.

Як розвинути креативне мислення дитини

Методів розкриття нестандартного мислення багато. Позначимо найзагальніші.

Заняття творчістю

Діти дуже люблять творчість. Завдання дорослих – надати можливість для цього. Нехай малюк пробує різні напрямки: малювання, музика, аплікація, ліплення з пластиліну, орігамі, лего конструктори тощо. Важливо не ставити перед дитиною чітких правил, політ фантазії – основа креативу.

Нестандартні ігри

Таких ігор безліч. Наприклад, дітям пропонують вправу: геометричні фігури, з яких необхідно намалювати тварин. Або використовуючи звичайні матеріали (листя, крупа, вата тощо.), зробити картину. Розмалювати контур людини так, щоб персонаж виглядав добрим чи злим. Вигадати історію, дивлячись на той чи інший малюнок. Такі неординарні завдання будуть впливати на розвиток креативного мислення у дітей.

Захоплююча повсякденність

Крім різних вправ, творче мислення можна розвивати, задіюючи фантазію в повсякденних діях. Наприклад, дитина може вигадувати оригінальне застосування побутовим речам, шукати нові дороги до дитячого садка/школи/магазину, фантазувати на теми, які ще не доступні її розумінню. Все це допомагає вийти «за межі».

Розвиток творчого потенціалу у дітей дошкільного віку

Дошкільний вік сприятливий для формування креативності та уяви. Крім самих методик розвитку творчих здібностей, про які писали вище, варто згадати ще й умови, в яких живе і навчається малюк.

Важливо, щоб малюк з дитинства ріс в атмосфері творчості. Для цього його потрібно знайомити з книгами, різними стилями живопису, водити в музеї і на сучасні виставки. Це дасть хороший результат і буде стимулювати розвиток творчих здібностей.

Дитина повинна відчувати свободу як у виборі діяльності, так і в самому процесі малювання, ліплення або, наприклад, конструювання.

У творчості допомога дорослих може бути тільки тоді, коли дитина її дійсно потребує. Допускаються тільки ненав'язливі і доброзичливі підказки. Кіндер повинен знати, що його підтримають у разі невдачі, з ним будуть терплячі і дбайливі.

Як навчити дитину нестандартного мислення?

Формування креативності – процес, який ніколи не закінчується. Це означає, що з дітьми потрібно постійно і цілеспрямовано займатися.

Приватний дитячий садок – найкраще місце для того, щоб надихнути кіндера на творчість. Досвідчені вихователі мають арсенал ігор і завдань, які допомагають малюку розкрити свій потенціал. Крім цього, в садку створені сприятливі умови, в яких діти відчувають себе в безпеці і не соромляться демонструвати таланти.

Намагайтеся використовувати дошкільний вік дітей максимально ефективно. Чекаємо вас в центрі дитячого розвитку «Країни дитинства».