Що таке ранній розвиток дитини і чому він необхідний?

Кожна дитина з моменту народження має неймовірним потенціалом знань і навичок. Існує гіпотеза, що основні навички з навчання і пізнання світу дітям потрібно закладати до трьох років. Тоді, в майбутньому, вони стануть успішними, самодостатніми людьми. Знаючи це, практично всі сучасні батьки прагнуть ознайомити своїх чад з методиками раннього розвитку. Зробити це можна як самостійно, так і за допомогою всіляких центрів раннього розвитку або приватних дитячих садів, що займаються за власними програмами.

Самостійне навчання

Підходить для мам, які мають вільний час для того, щоб вивчити вподобані методики, а потім правильно піднести їх малюкові. Займаючись з дитиною, пам’ятайте, що в першу чергу їй потрібна ваша любов і увага. Не варто занадто завзято братися за навчання. Маленьким дітям достатньо п’яти-десяти хвилинного заняття. Не чекайте швидких результатів. Особливістю багатьох дітей є так звана накопичувальна система. Не помічаючи миттєвої віддачі, часом вам може здаватися, що проводите за навчанням час даремно, і раптом, через певний проміжок часу, ваша дитина видає на гора всі свої пізнання. Як же це приємно!

Навчання в центрах розвитку

Оскільки навколишній світ діти пізнають завдяки сенсорним рецепторам, кожен дитячий розвиваючий центр надає своїм вихованцям величезний вибір всіляких дидактичних матеріалів. Тверді, м’які, сипучі і рідкі. Всі вони допомагають розвинути обидві півкулі мозку. А це дуже важливо. Адже ліва півкуля відповідає за логіку і абстрактне мислення, а праве за образне мислення і творчість. Завдяки різноманітності вибору, і виключно ігровій формі навчання, дітям не встигають набриднути ігри та іграшки, вони постійно перебувають у процесі пізнання світу і свого місця в ньому, вчаться спілкуватися в колективі. Для того щоб протягом дня зайняти дитину в домашніх умовах, мамі потрібно дуже потрудитися. У багатьох випадках, відкласти всі справи на певний час, а це далеко не завжди можливо. Центр розвитку дітей або приватний дитячий сад – це постійна зміна діяльності, де чергуються фізичні, інтелектуальні, музичні і художні навички. Адже, як уже говорилося раніше, в дитячому віці так складно зосереджено працювати над одним завданням. Багато батьків, розвиваючих дітей самостійно в домашніх умовах, стикаються з проблемою несприйняття мами або тата як викладача. Не всі батьки мають педагогічні навички і не знають як правильно перетворити щоденні заняття в різноманітну гру, шкодують «втомленого» капризулю і не наполягають на постійних заняттях. А вони необхідні. Крім розвиваючої частини, студії розвитку дозволяють дитині соціалізуватися в суспільстві. Вона починає розуміти, що далеко не одна в цьому світі, починає відчувати себе частинкою дитячого колективу, вчиться правильно спілкуватися як з однолітками, так і з викладачами. Дивлячись на інших, вона вже не буде просто вередувати, як зробила би це з мамою. Малюк вчиться правильно висловлювати свої думки, говорити про свої бажання. Кожен поважаючий себе дитячий центр розвитку або дитячий сад, в першу чергу, прагне прищепити дітям саме ці навички. Адже найважливіше, як для викладачів, так і для батьків – комфортне занурення дитини в нове життя.