Секрети розвитку логічного мислення у дошкільнят

Так як логічне мислення дається не від народження, то природно, його потрібно розвивати. І, найкраще, робити це в дошкільному віці, адже до 6 років у людини вже формується певне логічне мислення. Навіщо розвивати логічне мислення у дітей? Логічне мислення є одним з необхідних умов успішного навчання дітей у школі. Якщо у дитини добре розвинена ця навичка, то йому буде легше не тільки вчитися, а й класифікувати, аналізувати, порівнювати, узагальнювати і виконувати інші розумові операції. А також без проблем вирішувати будь-які поставлені завдання, легше долати труднощі і з упевненістю йти вперед.

Як розвивати логічне мислення?

Намагайтеся час від часу згадувати дітям логічні завдання і загадки, вирішуйте разом ребуси, знаходите відмінності на картинках і предметах. У вільний час постарайтеся виконувати з дитиною завдання, які вимагають розумової роботи і мислення. Також, дуже корисним буде навчити дитину грати в шахи, а грати разом буде ще цікавіше і веселіше. Навчайте дітей висловлювати свою думки і доводити свою точку зору. Завжди давайте їм таку можливість. Цей дуже корисна навичка стане в нагоді дитині і в дорослому житті.

Для кращого розвитку логічного мислення можна пограти і в різноманітні ігри. Наприклад, запропонуйте вправи, в якому дитині потрібно буде знайти зайве слово. Нехай пояснить, чому саме такий вибір він зробив. Ще можна дати дітям картинки із зображеннями предметів (це можуть бути овочі, транспорт, професії, тварини) і попросити розкласти їх по групах. А після пояснити свій вибір.

Однією з корисних і цікавих ігор є гра, в якій потрібно назвати слово за певним завданням. Наприклад: назвати, що буває корисним і починається на "М" або назвати предмет, який плаває (риба, корабель), бігає (людина, вовк), літає (птах, літак).