Дитина йде в дитячий садок: що вона повинна вміти?

Здається ваш малюк тільки починав робити перші кроки, і ось він уже йде в дитячий сад. Маленькі ніжки, часом невпевненою ходою, прагнуть у доросле життя. Туди, де стільки нового і цікавого. І чим краще дитина підготовлена до нововведень, тим легше їй буде адаптуватися в нових умовах.

Що повинна вміти дитина при вступі до дитячого садка?

Перш ніж розглядати питання – чи готова дитина до вступу в дитячий сад, потрібно розуміти, що вона повинна бути готова не тільки морально, а й фізично. У перші і наступні дні в садку, набагато простіше діткам, які вміють розмовляти. Їм легше висловити свої емоції, пояснити що незрозуміло, що подобається, а що ні. Волелюбні, яскраві, розкуті сучасні діти теж повинні розуміти і приймати певні обмежувальні рамки, без яких неможливий процес навчання і виховання в колективі.

 Як правильно підготувати дитину до дитячого садка?

Для того щоб дитина з перших днів впевнено почувала себе в групі, батькам важливо заздалегідь прищепити їй елементарні навички. Малюк повинен вміти одягатися і роздягатися, взуватися, користуватися столовими приборами, самостійно ходити в туалет, мити і витирати руки.

Найчастіше, розпорядок дитячого садка кардинально відрізняється від звичного дитині домашнього. І навіть лояльно налаштованій до змін дитині деколи складно звикнути їсти, спати і займатися в певні години. Саме тому, батькам варто ще до надходження дитини в садок ознайомитися з його щоденним розкладом і, по можливості, підлаштувати під нього домашній режим дня. Якщо дитина не спить вдень, дуже важливо, привчити її хоча б просто полежати, почитати книжку – відпочити після обіду. Тоді, звикнувши розслаблятися, малюк з легкістю буде розлучатися з приємною втомою під час денного сну в групі.

Практично всі діти з радістю сприймають можливість зробити що-небудь самостійно. Горезвісне – «я сам», яке дратує багатьох батьків в побуті, має зіграти їм на руку у випадку з дитячим садом, де самостійні навички цінуються на вагу золота.

Не менш актуальні, при підготовці дитини до дитячого садка, навички спілкування. Гуляючи по вулиці, буваючи в магазинах і гостях, звертайте увагу малюка на те, як ви спілкуєтеся з людьми. Він повинен розуміти, що при зустрічі прийнято вітатися, при розставанні прощатися. Знати в яких випадках слід говорити спасибі і будь ласка.

 Адаптація до дитячого садка: перші дні дитини в садочку

Діти – наша копірка. Переймаючи звички і емоції дорослих, вони складають з них, в тому числі, і ставлення до дитячого садка. Державні і приватні дитячі садки в Києві єдині в думці – батьки повинні морально готувати дітей до вступу в дитячий сад. Розповідайте своїм малюкам про всілякі розвиваючі заняття, цікаві прогулянки, свята і просто про спілкування з однолітками. Ваше завдання – показати дитині, що перед нею відкриваються нові можливості: стати дорослішою, розумнішою, кмітливішою, товариською. Психологи радять кілька разів прогулятися біля території дитячого садка, куди надходить ваша дитина і поспостерігати за гуляючими дітьми. Нехай малюк переконається в тому, що всі захоплені загальною грою, ніхто не плаче і не проситься додому! Попросіться з дитиною на оглядову екскурсію по саду. Покажіть їй майбутню групу, музичний зал, познайомте з вихователями. І пам’ятайте, саме ваш гарний настрій і ставлення до дитячого садка передадуться дитині і стануть поштовхом до легкої адаптації з найперших днів.