Плюси вивчення англійської мови в ранньому віці

Ранній розвиток дітей – популярна, але спірна тема серед батьків. Найчастіше розбіжності з'являються в питанні: «Іноземна мова з раннього віку. Вчити чи не вчити». Одні наполягають на методиках навчання з народження, інші – з дошкільного або шкільного віку. Давайте розглянемо це докладніше.

І так: плюси вивчення англійської мови у ранньому віці

Розвиток пам'яті, мислення

Освоєння іноземної – тренування дитячого мозку і розумових здібностей. Малюк розширює кругозір, розвиває увагу, вчиться систематизувати інформацію, при правильному підході у нього формується мотивація до навчання.

Вимова

Це один з головних аргументів, щоб вчити іноземні мови з раннього віку. Вивчити правила граматики або поповнити словниковий запас можна вже в дорослому віці, але ось від акценту позбутися буде складно. Щоб правильно вимовляти звуки і слова, краще починати навчання якомога раніше.

Діти не бояться помилятися, у них немає мовного бар'єру. Їм простіше висловлювати свої думки іноземною, вони не соромляться говорити перед іншими людьми (що іноді зустрічається при навчанні дорослих).

Можливості

Англійська – міжнародна мова, а значить в майбутньому вона стане в нагоді скрізь: в подорожах, на роботі, у навчанні та повсякденному житті. Ще англійська мова в ранньому віці знайомить білінгва з іншою культурою. З дитинства він буде знати, що в світі багато країн, кожна має свої особливості. Це допомагає прищепити толерантність і прийняття культурних відмінностей.

А тепер: мінуси вивчення англійської мови в ранньому віці

Дитина плутає слова

Не секрет, така «проблема» існує. Наприклад, дошкільник може в одному реченні поєднувати російські/українські фрази з англійськими. Але це буває на початку навчання. З часом дитина розуміє, якою мовою говорить і розмежовує слова. В цьому немає нічого страшного.

Дитина перевантажується

Немає якихось досліджень, які б підтвердили цю гіпотезу. Навпаки, нові знання, навички та інформація розвивають мозок. Але важливо, як саме все подається. Якщо дитину примушувати, тиснути на неї, порівнювати, вказувати на погані результати – це ні до чого не приведе. Малюк, дійсно, відчує напругу, а потім – небажання вчитися. Якщо ж залучати кіндера, придумувати ігри та заняття, говорити на цікаві йому теми англійською, навчання буде проходити швидко і природно.

Чи варто починати вчити англійську мову з народження?

На це питання немає однозначної відповіді. Звичайно, ніхто не говорить про граматику і правила, але, якщо батьки хочуть, вони можуть просто спілкуватися і займатися з дитиною англійською мовою.

Як почати вивчати іноземну мову з народження?

З народження і до садка дитина залежить від батьків. Вона все хоче робити з мамою і татом. Використовуйте це. Грайте і промовляйтеслова англійською, вибудовуйте прості діалоги.

Якщо батьки погано знають іноземну, є порада, якадопоможе в цій ситуації. Вмикайте мультики, фільми, радіо, казки, пісеньки на English. Важливо, щоб малюк чув англійську з народження, запам'ятовував слова, побудову речень. Але до 3-4 років варто повноцінно вести спілкування з дитиною англійською, щоб вона навчалася відповідати і висловлювати думки. Тому відведіть її в спеціалізований садок. У дитячому садку викладачі та вихователі спілкуються іноземною і занурюють малюка в потрібнемовне середовище.

Можна одночасно вивчати дитині кілька мов?

Так. Багато садків вводять в навчальні програми відразу дві іноземні мови. Дитина не сприймає навчання як щось складне. Вона грається, їй цікаво говорити іноземною. І разом з тим, у неї відкладаються слова, словосполучення, граматичні зв'язки.

Чому важливо вивчати іноземну мову з раннього віку?

Ми розглянули деякі переваги і мінуси раннього вивчення мови. Підведемо підсумок. Дитина вбирає нові знання як губка. Вона легко запам'ятовує мову і використовує її в житті. Звичайно, кіндер не пояснить різницю між тими чи іншими часами в англійській, але зовсім без проблем застосує їх у мовленні. Завдяки цьому малюк легко веде бесіду, у нього немає акценту і бар'єру, іноземна стає для нього майже рідною мовою. І чим раніше почати навчання, тим кращих результатів можна досягти.