Пісочна терапія в мережі дитячих садків «Країна Дитинства»

Останнім часом серед прогресивних педагогів все більш популярним стає метод sandplay, що з англійської дослівно означає «пісочна гра». Власне, це той метод, завдяки якому діти переносять свій індивідуальний і неповторний світ на мініатюри з піску. Педагоги дитячих садків і центру розвитку мережі «Країна Дитинства» вже кілька років проводять Пісочну анімацію для дітей і навчають колег цьому корисному мистецтву.

Педагоги і психологи про використання піску

Пісок відноситься до сенсорних матеріалами. Це дивовижний матеріал для найрізноманітніших експериментів: образотворчої діяльності, конструювання та багатьох інших творчих знахідок. Діти, що включаються в гру з піском фізично, віддаються їй емоційно і психічно. Вони отримують величезне задоволення від можливості творити. Пропускаючи пісок крізь пальчики, малюки відчувають гармонію навколишнього світу, що сприяє оздоровчому ефекту, допомагає розслабитися, отримати нові позитивні враження від процесу, що відбувається. Саме тому дитячі садки «Країни Дитинства» вже важко уявити без занять Пісочною анімацією.

У чому ж полягає мистецтво Пісочній анімації?

Тривалість заняття по Пісочній анімації становить 45-55 хвилин. Приглушене світло в приміщенні, світлові планшети з можливістю поміняти колір підсвічування (за бажанням дітей), встановлені на столи і спокійна, фонова музика. Під яку діти під керівництвом викладача саду, виконують пальчикову гімнастику для пластичності рук, кисті і пальців. І ось настає головна частина заняття – чарівна творчість у виконанні дітей. Вихователь спостерігає за процесом і допомагає кожній дитині (словом, порадою, заохоченням і т.д.).

Техніка малювання піском

На заняттях в приватних дитячих садах «Країни Дитинства» діти освоюють техніку малювання пальцями рук. Адже Пісочна анімація – це процес малювання безпосередньо пальчиками по піску. Заняття з піском поліпшують емоційний стан дітей: гіперактивних вони врівноважують, скованих – розслаблюють, тривожних і агресивних – заспокоюють. Допомагають розвинути координацію, плавність і витонченість рухів. Під час Пісочної анімації і після неї всі діти прибувають в прекрасному настрої і виходять з бажанням творити нові шедеври. І для педагогів це, мабуть, найголовніший показник того, що нововведення проходять не дарма.