Особистий простір для дитини: чому це важливо

У дорослих та дітей, має бути власний простір, те місце, куди ніхто не може потрапити. Часто батьки позбавляють дитину такого місця, думаючи, що краще бути завжди поруч і не залишати на самоті. Батьки забувають, що свій простір важливо відчувати з раннього віку.

Особиста територія дитини: що ж це таке?

Особиста територія - місце, яке людина хоче зберегти тільки для себе, і його ніхто немає права порушувати.

Для того, щоб дати зрозуміти дитині, що таке його «особистий простір» потрібно батькам провести дитині невелике навчання.

• Обговорити з дитиною, хто і як близько може до нього підходити

• Пояснити дитині, що потрібно поважати не тільки свій, а й чужий простір. Брати чужі речі тільки з дозволом людини, не входити в будинок або квартиру без дозволу.

Як не порушувати особистий простір дітей чому це важливо?

На даний момент, у батьків з’явилося ще більше можливостей контролювати дитину: смартфони, розумні годинники. Завдяки гаджетам батьки знають про свою дитину практично все, через це виникає відсутність особистого простору.

Якщо ви думаєте, що дитині не потрібно особистий простір, тому що він ще маленький - ви сильно помиляєтесь Людині потрібно місце, де вона зможе побути в тиші, наодинці зі своїми думками, куди ніхто не може увірватися без дозволу.

Чи потрібно так контролювати свою дитину?

Всі люди мають право на особистий простір - діти не виняток. Вони теж хочуть мати якісь секрети, доступ до яких є тільки у них. Потрібно враховувати, що у всіх різні особисті кордону, саме тому потрібно з дитинства показувати дитині повагу до його кордонів. Багато батьків роблять помилку і порівнюють себе «Ти ж теж береш мій телефон / ноутбук, я ніколи його не відбираю у тебе», але не забувайте – ми всі різні.

Як він формується?

Особистий простір у дитини починає формуватися завдяки родині, готовності батьків підготувати і навчити дитину володіти своїм особистим простором, але при цьому не плутати з тим, коли батьки або вихователі в дитячому садку хочуть його обійняти чи поцілувати.

Батьки повинні показувати на власному прикладі повагу до особистого і чужого простору:

• Завжди стукати перш ніж відкрити кабінет чи кімнату;

• Не дозволяти себе брати речі дитини, не запитавши її про це. Якщо ви хочете прибрати на його столі, спочатку запитайте чи можна відкрити його шафу. Це правило дасть зрозуміти дитині, що ви поважаєте не тільки її особисті кордони, а його також. Все це допоможе в майбутньому, дбайливо ставитися до своїх і чужих речей.

• Не тиснути питаннями, про те, як пройшов день, а спочатку розповісти як у вас справи, потім запитати у дитини. Коли ви будете ставити дитину на рівні з собою він буде більше вам відкриватися, і сам розповідати секрети, які він вважатиме за потрібне.

Як ставиться до безладу на його території?

Навіть якщо ви побачили безлад в кімнаті у своєї дитини, ви не повинні вриватися на його територію. Так ви хочете як краще зробити порядок і привести все у  дбайливий стан, але при цьому ви забуваєте, що буде відчувати ваша дитина, коли побачить, що всі його речі прибрані і не лежать на своїх місця. Дитина почне переживати, що ви дістали його щоденник або записки. Така ситуація може стати причиною серйозного конфлікту.

Якщо ви бачите безлад в кімнаті у своєї дитини, в першу чергу ви повинні попросити його прибрати за собою. У разі ігнорування ви можете запропонувати разом прибрати кімнату.

Яка повинна бути реакція з боку батьків?

Все можна вирішити шляхом розмови з дитиною, ні в якому разі не заборонами. Багато батьків настільки хочуть знати все про свою дитину, що читають месенджери в його телефоні, перевіряють кишені і сумки, забуваючи про те, що це може підірвати їх відносини.

Вибудовувати довірливі  відносини  потрібно з самого дитинства, щоб у підлітковому віці, коли всі діти намагаються, більше приховати від батьків, ваша дитина буде ділитися з вами, тим, що його турбує.