Нові правила підготовки до школи. Які навички потрібно розвинути до 6 років?

"Сьогодні учні початкової школи пишуть,читають та слухають набагато гірше, ніж п’ять років тому", — повідомляється в пресі. Якість підготовки дітей до школи суттєво знижено, а разом з тим і вимоги до майбутніх школярів. Чи впливає якість дошкільної освіти на подальше навчання в школі? Які навички потрібно розвинути до 6 років? Який дитячий садок обрати, аби дитина отримала можливість навчатися в найпрестижніших закладах Європи?

"За новими тенденціями, при вступі до загальноосвітньої початкової школи, адміністрація закладів не проводить жодних конкурсних випробувань та співбесід з майбутніми учнями. Програма першого класу передбачає вивчення базових дисциплін: письмо, читання, математика, образотворче мистецтво. Але випускники нашої дошкільної групи вже пишуть слова, читають об’ємі тексти та мають базовий рівень французької та англійської мов", — консультує батьків викладач французької мови "Країни Дитинства".

Проблема низької успішності учнів пов’язана з недосконалістю методики навчання в закладах дошкільної освіти. Випускники нашого садочка з легкістю вступають до приватних та державних закладів поглибленого вивчення лінгвістичних та математичних наук, престижних ліцеїв та гімназій. Комплексна підготовка дітей до школи мотивована авторською програмою та STEM-освітою, яка стала популярною в європейських країнах та США.

  • Авторська програма — методика навчання, побудована відповідно до вікових особливостей дітей. "Застарілі методи навчання негативно впливають на розвиток малюків. Дитина швидко втрачає інтерес до навчання, що в майбутньому негативно впливає на її успішність у школі. На заняттях ми ліпимо та малюємо букви, складаємо слова з кубиків, досліджуємо явища природи, вивчаємо математичні та економічні науки у формі гри та отримуємо призи за досягнення", — розповідає головний методист "Країни Дитинства", Олена Тичина-Лазаренко. Дітям цікаво отримувати знання, і більше того, вони не помічають як швидко опановують фінансову грамотність, ментальну арифметику, пісочну анімацію та розвивають творчий потенціал. Креативний підхід до процесу навчання — основа авторської програми дитячого садочка.
  • STEAM-освіта цікава не лише дітям, а й їхнім батькам, адже після занять в "Країні Дитинства" малюки більше не запитують: Чому трава зелена? Навіщо літають птахи? Разом з викладачами група досліджує явища природи, вивчає тварин, починає розуміти своє місце в світі. "Ми збираємо листя, каштани, розглядаємо кожну прожилку, розрізаємо плоди. Таким чином ми вивчаємо будову дерев та процес фотосинтезу. Малюємо в техніці Ебру, робимо досліди, слухаємо класичну музику, знайомимося з оперою. Дітям весело, вони з захопленням приходять на заняття", — розповідає методист "Країни Дитинства". За допомогою STEM-іграшок дітям легше зрозуміти принципи та взаємозв’язки природи, навчитися аналітично та творчо мислити. Додаткову інформацію про техніку Ебру ви можете знайти в нашій статті.
  • Поглиблене вивчення англійської та французької мов дає більше можливостей випускникам дитячого садочка для вступу до престижних закладів шкільної освіти. До вивчення іноземних мов залучаються дітки ще в ясельній групі, що й допомагає ефективніше закріпити практичні навички спілкування. Дитина змалку занурюється в іноземну мову та починає сприймати її як рідну. Особливість авторської програми — інтеграція навчання в ігри, свята, театральні вистави, загалом в те, чим захоплюються малюки. Завдання викладачів "Країни Дитинства" — зробити навчання цікавим та ефективним.
  • На базі дитячого садочка працює центр розвитку, який відвідують наші вихованці після навчання. В "Країні Дитинства" навчають ораторському, музичному, театральному мистецтвам, танцям. А для майбутніх чемпіонів відкрита секція з кіокушинкай карате. Дуже важливо для всебічного розвитку, аби дитина знайшла свою улюблену справу. Як запевняють методисти, успішно навчається та дитина, котра виплескує надлишок енергії в спортивні та творчі заняття. Свої здібності малюки демонструють під час заходів, на сцені. "Ми залучаємо до святкувань наших батьків, аби діти мали можливість продемонструвати свої таланти в межах садочка. Як без цього? Саме так формується особистість і прагнення дитини бути кращими серед інших",— ділиться директор садочка Smart Kids, Юлія Наказна.

Помилково вважати, що всі необхідні знання та навички дитині нададуть у першому класі. Починати підготовку до школи необхідно з раннього віку. В "Країні Дитинства" знають як навчити дитину обожнювати навчання. "Навчитися можна тільки тому, чим захоплюєшся", — писав Йоганн Гете.