Майбутнє руками дітей. Як дошкільнята відновлюють екологію міста?

Морські тварини поглинають поліетиленові пакети, сприймаючи їх за медуз. Водночас лише тільки населення України щорічно залишають 8 млн тон сміття, більшу частина якого складає пластик. Проблема забруднення повітря, прісних вод та світового океану сколихнула і дітей дошкільного віку. Новому поколінню ще змалечку властива висока соціальна відповідальність, а тому у них неабияке захоплення викликає процес очищення територій, висаджування дерев чи сортування сміття, прогулянка на природі та турбота про тварин. Підростаюче покоління вже не здивувати новим бедблейдом чи сучасним MacBookом. Наші діти мислять масштабніше, вони відповідальні та стурбовані екологічною ситуацією у світі.

Юлія Наказна, керівник садочка, розповіла про реакцію дітей на глобальні проблеми світу: «Сучасні діти народжуються з мрією змінити світ на краще, тому дитячий садок повинен стати базісом для підвищення екологічної компетентності майбутнього покоління. Еко-виховання – це частина освіти, так само, як вивчення математики чи письма. В садочку ми активно залучаємо вихованців та їхніх батьків до найрізноманітніших проекті з відновлення забруднення навколишнього середовища».

Сучасні діти обожнюють фільми про екологію, що й не випадково, адже на проблеми довкілля дошкільнята реагують дуже емоційно. «Важливо виховувати екологічну відповідальність зрання. На прогулянках діти з викладачами вчаться сортувати сміття, конструюють годівниці для пташок, висаджують дерева разом з батьками. Аби ви знали з яким ентузіазмом діти доглядають за природою! Крім того, в садочку ми вилучаємо пластикові та поліетиленові матеріали повсякденного вжитку, що й рекомендуємо зробити всім вдома. А нещодавно батьки вихованців та викладачі садочка підтримали ініціативу придбати екосумки на зміну поліетиленовим пакетам», — ділиться керівник дитячого садочка «Країна Дитинства».

«Кожна група на території нашого садочку має власний шматочок землі, призначений для посадки сільськогосподарських культур. Дітки саджають моркву, петрушку, томати; поливають рослини, за допомогою вихователів доглядають за рослинами. Таким чином ми привчаємо малюків до екологічно чистих продуктів та вивчаємо процес розвитку рослини у грунті. Сучасним дітям цікавіше доглядати за природою, аніж грати в комп’ютерні ігри», — розповідає головний методист Олена Тичина-Лазаренко.

Адміністрація «Країни Дитинства» активно проводить заходи з питань проблем довкілля: інструктажі, семінари та лекції, пов’язані з захистом навколишнього середовища, тижні екології, ярмарки екологічно чистих продуктів, мета яких єдина — виховати нове покоління дітей соціально відповідальним та нагадати батькам про проблеми довкілля. Малюнки природи, поробки з опалого листя, щирі розмови дітей про відновлення природи у стінах дитячого садка розчулюють та надихають!

Ох, як вражають нас сучасні діти! Наше майбутнє тепер в руках відповідального та свідомого покоління, якому тепер доводиться відновлювати те, що знищили їх попередники.