Коли записувати дитину в садок?

“Викликати зацікавленість дитини до предмету навчання — це найкраща педагогічна методика. Тому найголовніша задача батьків, якщо вони бажають навчити дитину,— пробудити інтерес”,— наголошував Масару Ібука в “Після трьох вже пізно”.

Беззаперечно, в цьому може допомогти дитячий садок, де в ігровій формі дитині нададуть знання з різних областей: іноземні мови, математичні та природничі науки, спорту, мистецтва… Але як зрозуміти, що дитина готова до соціальної комунікації? Коли записувати в дитячий садок?

“З точки зору соціальної психології, якщо в два роки у дитини присутній рефлекс ковтання, а також малюк дає зрозуміти дорослому про свої потреби, з цікавістю реагує на навколишній світ — ви можете не хвилюватися, та записувати дитину в садочок”,— консультує наш штатний психолог, Лілія Сініпостіл. Приймаючи рішення, чи потрібен дитині садок, спочатку оцініть чи в змозі ви забезпечити повноцінну активність, необхідну для її розвитку, не зашкодивши власним інтересам.

Для дитини дитячий садок — це перша можливість самореалізації. Тут вона випробовує на собі різні соціальні ролі, знаходить свою компанію, вчиться дружити, реагувати на конфліктні ситуації, впроваджувати та реалізовувати ідеї не в рамках дому, а в рамках соціуму.

“Дитячий садок потрібен не лише батькам, а й дітям. Починати відвідування дитячого садка я рекомендую в момент, коли мама та малюк готові на деякий час відпустити один одного. Деякі діти охоче відділяються від мами вже в 1,5 роки, іншим — важко без батьків і в 6”,— ділиться досвідом керівник філії Idea Kids, Ольга Савицька.

В 2-3 роки відвідування дитячого садка забезпечує якісний стрибок в розвитку за рахунок насиченого сенсорного потоку. У цьому віці навчання в дитячому садку призводить до стрімкого прогресу в мисленні та мовленні малюка. В 2-3 роки формується самостійність дитини, здатність їсти, переодягатися без допомоги дорослого, що впливає на розвиток нейронних зв’язків.

В 3-4 роки дитина готова до самостійного перебування в колі однолітків та вихователів. Процес адаптації, як правило, швидке та легке як для малюка, так і для батьків.

Вихід дитини в 5-річному віці в дитячий садок — це вихід сформованої особистості, котра має усталену систему цінностей та психо-емоційну основу, на які оточуючим складно впливати. Задача дитячого садочка в цьому випадку — навчити дитину керувати власними емоціями, взаємодіяти в команді для реалізації спільних ідей та міні-проектів, комплексно підготувати до нового етапу — шкільного життя.

Не існує універсального підрахунку оптимального віку для вступу в дитячий садок. Батькам важливо довіряти педагогічному колективу установи та супроводжувати дитину в процесі адаптації. Досить важливо обрати хороший дитячий садок з компетентними викладачами та спеціалістами.