Як навчитися малювати в техніці Ебру


Дивовижні, яскраві і неповторні малюнки, створені на воді, заворожують практично всіх. Давнє мистецтво живопису Ебру йде корінням в одинадцяте століття і бере початок зі сходу. Зовсім недавно воно було під загрозою зникнення, але раптом знайшло нове життя і набирає все більшої популярності.

Ебру – невід’ємна частина програми приватних дитячих садків «Країни Дитинства»

Кожен дитячий сад мережі «Країна Дитинства» знайомить з древнім мистецтвом своїх вихованців. Заняття входять в програму і не залишають байдужими ні дітей, які беруть у них активну участь, ні їх батьків, захоплюючихся неповторними шедеврами.

Створення картин Ебру – ціле таїнство, під час якого розвиваються: творче мислення, уява, дрібна моторика і терпіння. Дітки, які прийшли в дитячий сад або дитячий центр розвитку «Країни Дитинства» занурюються в чарівний світ творення, де процесом керують талановиті педагоги.

Як же відбувається це дійство?

Для малюнків у техніці Ебру потрібні спеціальні фарби, які не змішуються між собою і не розчиняються у воді, а також плоскі піддони. Саме в них створюються унікальні малюнки. Цікавий факт. Жоден з них, за весь час існування техніки, ще не вдалося повторити. Перед заняттям педагог дитячого садка або центру розвитку наповнює піддони заздалегідь підготовленою водою, в яку, для того щоб майбутня картина залишалася на поверхні, додається спеціальний згущувач. У роботі так само використовуються: пензлі, спеціальний гребінь і шило або спиця. За допомогою пензлів, на воду розбризкується фарба. Її розтягують по піддону гребенем, створюючи фон малюнку. Потім в роботу вступає шило або спиця. Саме з їх допомогою додаткові краплі фарби розтягуються в неповторні візерунки. Відбувається справжнє диво. І створює його дитина! Заворожені процесом діти з захопленням милуються витвором власних рук і з особливою радістю чекають моменту, коли їх шедеври будуть перенесені на папір. Для цього достатньо накрити піддон аркушем паперу і трохи почекати. Акуратно знятий з піддону малюнок повинен добре просохнути. Після цього його сміливо можна демонструвати улюбленим батькам.