Дитячі сварки: як залагодити конфлікт між дітьми?

Багато батьків регулярно сталківаються з Соррі і образами свого чада з іншими дітьми, то як ви будете пояснювати дитині, як себе вести і реагувати, залежатиме подальше життя дитини. На відміну від дорослих, діти досить около реагують на будь-які негативні ситуації. Неприязнь між дітьми задоволена часто накапліваетсч і призводить до серйозних конфліктів вирішити коториц можна тільки за допомогою батьків. Але случаються такі ситуації, де навіть дорослі не знають, як правильно вчинити щоб залишити всіх дітей задоволеними. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно вирішувати конфлікти між дітьми, щоб допомогти і в першу чергу не нашкодити.

Як правильно залагодити конфлікт між дітьми?

Не втручайтеся першими.

Важливо, щоб дитина сам хотів з вами подати дитині самій розібратися в ситуації, інакше потім в усі інші ситуаціях він буде покладатися тільки на вас. Ви можете запитати чи потрібна дитині ваша допомога, в разі відмови, предоставте їм можливість самостійно вирішити конфлікт.

Допоможіть дитині позначити свої межі.

Дитина повинна розуміти, що є його особисті речі, загальні або ж чужі. Навчіть дитину питати у друзів їх дозволу на ту чи іншу іграшку або річ. Адже більшу кількість конфліктів дітей дошкільного віку саме через відсутність маєтку попросити річ, а не просто відібрати

Усувайте власну упередженість.

Припустимо, вам не подобатися хтось з друзів вашого малюка, і в негативних ситуаціях ви завжди звинувачуйте дитину, який особисто вам не подобається, спираючись на схожість цієї дитини з вашим знайомим, які неприємний вам. Намагайтеся в будь-яких ситуаціях бути об'єктивними.

Що потрібно робити щоб погасити?

Головне завдання батьків - навчити дітей мирно і без суперечок домовлятися, а так само слухати і чути свого друга. Для малюків був би чудовий досвід, якщо в разі конфлікту ви разом з ними прийшли до спільного рішення і примирення. Припустимо, якщо їм подобатися одна іграшка, постарайтеся донести, що якщо вони будуть Соррі ніхто з них так і не встигне пограти, а так можна поступитися і потім помінятися.

Важливо не допускати, а в разі виникнення відразу намагатися загасити емоційне напруження дітей, щоб не посварити їх між собою, а так само не залишити в пам'яті негативний досвід конфлікту.

Пам'ятайте що батьки повинні бути чуйними і уважними до будь-яких переживань дитини. У конфліктних ситуаціях намагайтеся повністю дізнатися причину, тоді ви точно зможете допомогти дітям в пошуку компромісу, а так само швидкого примирення.

Особливості вирішення конфліктів в дитячому садку

У конфліктних ситуаціях між дітьми, які відбуваються в дитячому саду, вихователь повинен приймати позицію слухача, звичайно тільки в тих ситуаціях, де їх здоров'ю нічого не загрожує. Чому тільки слухача? Вихователі можуть не знав ситуації, звинувачувати іншу дитину, цим наносити травму на дитячу психіку. Коли вихователь вислухав конфлікт, дав дітям можливість самостійно вирішити проблему, тільки потім може втрутитися, вислухати кожну дитину і прийти до спільної згоди.

Вихователь повинен дати зрозуміти дитині:

  • своє прийняття і розуміння: тоном голосу, мімікою
  • не перебивати, дати виговоритися дитині
  • не брати сторону іншої дитини і не порівнювати
  • намагатися поставити себе на його місце

Під час розмови вихователю важливо витримувати паузи, щоб дитина могла виговоритися і упокоїтися, така розмова має відбуватися в спокійній і невимушеній обстановці

Як правильно реагувати на конфліктні ситуації дорослим?

Як би вам не хотіло, але діти будь-якого віку не завжди слухають поради дорослих, але частіше за все вони беруть приклад з вас, як ви чините в тих чи інших обставинах. Тому в прислів'ї

«Не виховуйте дітей, все одно вони будуть схожі на вас. Виховуйте себе »є великий сенс. Щоб ви не доносили дитині, і як би не вчили його чинити в різних ситуаціях, він все одно буде копіювати і наслідувати вам, тому якщо ви хочете щоб дитина грамотно і правильно вирішував конфлікти, зверніть увагу на те, як ви це делаете.Очень важливо навчити дитину вирішувати конфлікти і Соррі в ранньому дитинстві, так ка йому буде легше адаптуватися до школи і пережити підлітковий вік. Якщо дитина прийде в клас з настроєм докладати зусиль, щоб стати частиною колективу, то зможе застосувати навички, отримані раніше. Він зуміє уникати конфліктів або з гідністю виходити з них, а так само не буде ображати тих, хто слабший. І все це завдяки тому, чого так бояться батьки, - дитячим «розборок» у пісочниці.

Важливо, щоб дитина сама могла розібратися в складених обставинах,  інакше надалі вона завжди буде покладатися тільки на вас. Ви можете запитати чи потрібна дитині ваша допомога, в разі відмови, надайте йому можливість самостійно вирішити конфлікт.