Дитина та гуртки: як зрозуміти, чим хоче займатися дитина?

Дошкільний період — найкращий час для того, щоб вибрати гурток чи спортивну секцію, розвивати дитину всебічно. Велика кількість центрів розвитку, спортивних шкіл та секцій призводять до появи питань у батьків: чи потрібні малюкам додаткові заняття? Як допомогти дитині самостійно вибрати вид діяльності? У якому віці записувати дітей на гуртки?

Важливо заздалегідь зрозуміти для чого дитині творчі студії або спортивні секції. Орієнтуйтеся на бажання малюка та його особистісні якості, адже у цьому випадку талант —має другорядне значення. Заняття улюбленою справою допоможуть розкрити сильні сторони і творчий потенціал кожної дитини. Дитина і гуртки — найважливіша тема в дошкільній освіті, тому давайте розберемося у всіх нюансах цього питання.

Чого хоче дитина?

Вибираючи куди віддати дитину на заняття, доцільно дізнатися його потреби і бажання. Поцікавтеся у малюка, де займаються його друзі. Дитині, яка вперше відвідує заняття, буде комфортніше навчатися в звичному середовищі, спільно зі знайомими.

Якщо ваша дитина гіперактивний, спортивні секції — оптимальний варіант, для того щоб перенаправляти енергію в корисне русло. Дітей-меланхоліків психологи рекомендують записувати в творчі студії: живопис, танці, вокал, театральна студія. Саме тут дитина зможе розкритися як творча особистість.

Безперечно, батьки хочуть, аби дитина проводила час з користю, тому віддають в секції, які їй нецікаві. Постарайтеся не переконувати дитину, а дати можливість самостійно прийняти рішення. У разі невдачі, не дорікайте малюка, дізнайтеся причини чому дитина не хоче займатися. Якщо говорити про курси підготовки до школи або раннє вивчення англійської, пам'ятайте: додаткові заняття можуть бути цікаві дитині у тому випадку, якщо методика підібрана правильно, а заняття для дошкільнят проходять у цікавих формах — ігри, STEМ-дослідження.

Зі скількох років віддавати дитину в гуртки?

Хобі для дитини можна вибирати з 2 років. У цей період активно розвивається увага, пам'ять, координація, дрібна моторика і сприйняття навколишнього середовища. Педагоги «Країни Дитинства» рекомендують відвідувати студію раннього розвитку. Робота психолога з батьками, розвиваючі ігри, згідно індивідуальних особливостей кожної дитини, пісеньки сприяють розвитку інтелекту дитинки. У віці 1,5-2 років діти найбільш сприятливі до нового середовища, тому Baby English — чудова нагода занурювати малюка у мовне середовище.

Вік до 4 років відрізняється надмірною фізичною активністю дітей і цікавістю до творчих процесів. Діти можуть підказати на якій гурток піти та до якого виду діяльності мають інтерес. А найкращим рішенням батьків буде — підтримати дитину в його бажаннях.

У 5 років цікавість дошкільнят зростає, починають цікавитися науками і самостійно шукати відповіді на питання. Викладачі центру розвитку «Країна Дитинства» радять записати дитину у студію підготовки до школи. Не переживайте про те, що активним дітям буде нудно писати і читати! Як доводить практика, інтегровані заняття і методика STEM — ефективні та цікаві дітям у будь-якому віці.

І наостанок, дайте можливість дитині самостійно робити вибір, помилятися та спробувати нове. Почувши думки малюка, ви виховуєте в ньому самостійність і прагнення до отримання нових знань.