Чому важливо пробуджувати патріотичну свідомість з дитинства?

Погодьтеся, майбутнє можна будувати тоді, коли знаєш минуле! “Країна Дитинства” закладає міцний фундамент для подальшого життя кожного нашого вихованця, особливо, якщо це стосується патріотичного виховання. Ми прагнемо здобути світле майбутнє для нашого народу та побудувати квітучу державу, тому гідне виховання наших дітей — місія дитячого садочку.

Як дітям донести інформацію про складну долю українського народу та історію, довжиною в тисячоліття, спитаєте ви? Методисти нашого садочка склали програму занять з історії українського народу у доступних для дітей формах: вихователі розповідають малюкам легенди, діти на заняттях вчаться готувати традиційні українські страви (кутя, борщ, вареники, перепічка). Також малюки вивчають народні пісні, слухають українські казки. Методисти “Країни Дитинства” переконані: нові знання діти повинні здобувати в цікавій формі. Не секрет, що малюки переймають звички дорослих та обожнюють готувати їжу. На ці свята наші дітки готували разом з вихователями святкову кутю та частували нею батьків. А приготування українського борщу не лише допомогли малюкам вивчити процес приготування та властивості овочів, а й дізнатися рецепт страви справжньої української кухні.

В садочку малюки розмовляють українською мовою не тому, що цього вимагає навчальний процес, а тому, що діти змалку усвідомлюють наскільки престижно і красиво розмовляти державною мовою. Щороку ми відзначаємо День вишиванки, вшановуючи культуру наших предків українським народним одягом. За це батьки надзвичайно вдячні нашим талановитим викладачам, які вміють зацікавити малюків та висвітлити народні традиції в цікавій для дітей формі. Новорічні свята в українському стилі пройшли незабутньо, як для батьків, так і для самих маленьких артистів. Почалося святкування з традиційних для “Країни Дитинства” розваг зі Святим Миколаєм. На заняттях малюки зробили власними руками новорічні іграшки та прикрасили ними головну ялинку садочка в актовій залі. На світло ялинкової гірлянди зібралися Святий Миколай, сніговик та лісові звірі. Під ялинкою малюки залишили листи для Святого Миколая з побажаннями, які, звичайно ж, здійснилися!

Атмосферу справжнього українського життя можна було спостерігати на новорічних святах “Країни Дитинства”. Навіть, ясельна група заворожила глядачів дзвінкими колядками та щедрівками. Вишиванки, хустки з українським національним орнаментом, різдвяна зірка - святковий реквізит нашої актової зали. Український дитячий Вертеп зачарував погляди батьків!

Вечорниці — надзвичайно цікава розвага для малюків, в яких беруть участь навіть наші батьки. Веселі українські пісні та запальні танці зробили наш понеділок казковим. Дівчатка вчилися плести віночки із квітів та трав. Без уваги до українських традицій не залишилося й святкування Івана Купала. А от козацька розвага в “Країні Дитинства” цього року пройшла з приготуванням вареників. До конкурсів та розповідей про традиції святкування долучилися й наші талановиті батьки.

Українські народні традиції та свята — величезний скарб для сучасного суспільства. Це історія наших предків довжиною в тисячоліття, на досвід, якої необхідно спиратися для того, аби побудувати нашим дітям світле майбутнє на рідній землі!