Чим відрізняється центр розвитку дітей від дитячого садка?

Часто сучасні батьки задаються питанням, куди вести свою дитину – в дитячий садок або центр розвитку. Незважаючи на те, що ці дві установи порівнюють, вони абсолютно різні.

Чим відрізняється дитячий садок від центру розвитку

Головна відмінність в кількості часу, який кіндер проводить в закладі. У садку малюк знаходиться цілий день. Там він не тільки вчиться і грає, але їсть і лягає на денний сон. А ось в центрі розвитку все трохи інакше. Дитину приводять туди максимум на пару годин кілька разів на тиждень. Там не годують та не вкладають спати, а тільки організовують розвиваючі заняття.

Щоб зрозуміти, що вибрати для свого малюка, розглянемо кожну з установ детальніше.

Що таке дитячий садок?

Це установа громадського виховання дошкільнят. Крім розвитку, підготовки дітей до школи, від самого початку причиною виникнення садків була необхідність дати батькам можливість повноцінно працювати. Тому стандартний робочий графік садочків часто збігається з графіком для більшості професій.

Переваги дитячого садка

Режим

У дитини з'являється розпорядок дня. Це вкрай важливо для її здоров'я і відчуття безпеки, впевненості.

Дисципліна

Вихованець садка вчиться елементарним правилам поведінки, дізнається, як вести себе на уроках, під час ігор з однолітками, при комунікації з вчителями. Ці знання допоможуть легше влитися в шкільний освітній процес.

Соціалізація

Кіндер знаходиться в колективі інших дітей, вибудовує взаємодію з ними, вчиться дружити, вирішувати конфлікти, допомагати та ін.

Самостійність

При відсутності батьків поруч, дитині доводиться самостійно доглядати за собою, заспокоюватися, задовольняти потреби і бажання, домовлятися тощо.

Недоліки дитячого садка

При відсутності батьків поруч, дитині доводиться самостійно доглядати за собою, заспокоюватися, задовольняти потреби і бажання, домовлятися тощо.До мінусів прийнято відносити довгу чергу на вступ, брак уваги для кожного кіндера, проблеми з харчуванням, некваліфікованих фахівців. Так, подібні проблеми бувають у садках з держпідтримкою. Але приватні установи давно довели, що професіоналізм вихователів і педагогів, смачна їжа, індивідуальний підхід, сучасні методики навчання – це реальність, доступна кожному.При відсутності батьків поруч, дитині доводиться самостійно доглядати за собою, заспокоюватися, задовольняти потреби і бажання, домовлятися тощо.

Які небезпеки підстерігають дітей в дитячому садку?

Основні проблеми виникають, якщо дитина не готова до садка. Тому психологи рекомендують не відводити дітей в ясла, а почекати, поки їм не виповниться 3 роки. У цьому віці малюки вже не так залежать від мами і психологічно готові до відвідування дошкільного закладу.

А щоб перебування в садку було безпечним, бажано заздалегідь перевірити, чи огороджена його територія, наскільки вона захищена від сторонніх, як влаштовані майданчики для ігор. Перегляньте меню і при наявності алергії у дитини, скажіть про це вихователю.

Що таке дитячий розвиваючий центр?

Центр розвитку є свого роду клубом за інтересами. В установі можуть займатися діти з 1,5-2 років. Для них організовують заняття з раннього розвитку, а для дошкільнят і школярів є секції як для творчого та інтелектуального розвитку, так і для оздоровлення:

• вокал;

• танці;

• англійська;

• карате;

• заняття з логопедом;

• ментальна арифметика;

• малювання тощо.

Особливості дитячого центру розвитку

На заняттях з найменшими присутні батьки. Так діти відчувають себе в безпеці і поступово без стресу вливаються в суспільне життя. Перевага в тому, що в центрах розвитку широкий вибір занять і дитина може обрати для себе як один напрям, так і кілька, розвиваючи свої знання і вміння. Заняття проходять 1-2 рази на тиждень із середньою тривалістю 60 хвилин.

Плюси центру розвитку дітей

• сучасні програми навчання;

• невеликі групи;

• відсутність проблем з адаптацією;

• якісна підготовка дитини до садочка і школи;

• ігрова форма навчання, часта зміна діяльності;

• різні види занять будь-якої спрямованості і т.д.

Мінуси центру розвитку

Як правило, єдиним мінусом батьки виокремлюють відсутність можливості комплексного знаходження дитини в центрі. Але в цьому і є особливість закладу, щоб тільки на кілька годин занурити малюка в атмосферу навчання, розвивати його навички.

Що краще і на якому варіанті дошкільного закладу зупинитися – рішення кожних окремих батьків. Але ми радимо не вибирати між цими двома установами. Кращим варіантом буде, якщо кіндер зможе повноцінно відвідувати садок, а потім додатково ходити в центр розвитку на заняття, які його цікавлять.