Чи потрібно водити дитину в центр раннього розвитку

Чи потрібно віддавати дитину до центру раннього розвитку?

У великих містах за останні кілька років зросла кількість центрів раннього розвитку. На даний момент, такі центри мають таку ж популярність, як і дитячі садки. Багато батьків сумніваються: залишати дитину з бабусиним навчанням вдома або віддати в центр раннього розвитку.

Навіщо взагалі потрібні дитячі розвиваючі центри?

У першу чергу центри раннього розвитку потрібні для того, щоб виробляти у дитини уявлення, що таке заняття і як потрібно себе на них вести. Центри допомагають швидше пройти адаптацію в садку, адже дитина звикне до того, що батьки  залишають на заняттях.

Так добре чи погано для дитини заняття в Центрі розвитку?

• Здібності дітей мають високу пластичність, чим раніше ви віддасте дитину на заняття, тим якісніше і швидше йому буде даватися нова інформація

• Після центру раннього розвитку дитина швидше і легше проходить адаптацію в садку, простіше засвоюється шкільна програма ,. Для малюка не буде стресом висидіти заняття, так як він буде готовий до цього.

• В першу чергу подібного роду заняття вчать дитину комунікації з однолітками, в цілому соціалізують дитини. Адже вміння грамотно формулювати і висловлювати свої думки, вести діалог - важливий навик для дитини.

• Дозволяють побачити талант. Завдяки методикам раннього розвитку можна виявити прихований талант малюка і почати розвивати його з перших років життя.

Коли дитину пора вести на розвиваючі курси?

З якого віку варто віддавати в Центр раннього розвитку дитини, вирішувати тільки батькам, кожна дитина індивідуальна, і кожному потрібен свій підхід. Щоб для батьків не стало здивуванням, чому деякі діти в садочку, вже звикли до занять і не плачуть пів дня за мамою, вихователі Центрів раннього розвитку рекомендують віддавати дитину з першого року життя. Чим раніше ви віддасте дитину на заняття, тим легше і швидше він перенесе адаптацію і соціалізацію в колективі зі своїми однолітками.

Багато батьків помилково думають, що рано віддавати дитину на довгий час не можна, але плюс центрів раннього розвитку в тому, що ви самі вирішує скільки часу дитина буде перебувати на заняттях.Ви можете почати з 30-40 хвилинних занять, поступово збільшуючи час.

Як вибрати і на що звернути увагу?

Для того, щоб вам спростити вибір Центру розвитку, ми підготували критерії, за якими варто вибирати дошкільний заклад.

• Відгуки батьків. Запитайте у знайомих, друзів, куди водять своїх дітей і чи подобається їм Центр і його програма.

• Комфорт. Зручний графік занять, чисті та просторі аудиторії, а так само безпеку дитини, відіграють важливу роль у виборі Центру.

• Ставлення до дитини. Перш ніж віддати дитину на заняття варто особисто познайомитися з вихователем, щоб зрозуміти чи зможете ви йому довірити своє чадо.

• Програма і методики навчання по якій працює дитячий центр розвитку. Якщо в програмі є методики Вальдорфська педагогіка або Монтессорі, переконайтеся в тому чи мають вихователі відповідні сертифікати.