Як привчити дитину до порядку та дисципліни?

Виховані діти,які розкладають всі свої речі по поличках. Чи це не мрія всіх батьків? Тільки на практиці для більшості з них вона чомусь залишається мрією. Чому так відбувається? Які помилки допускаються в вихованні та чи можливо їх уникнути?

Дисципліна – починаємо з себе

В якому світі ви живете? Що собою являє ваша зона комфорту? Задумайтесь над цими питаннями, перш ніж почнете спантеличувати дитину питаннями дисципліни і порядку. Припустимо, вам хочеться, щоб речі дитини лежали по лінієчці і розподілялися в залежності, наприклад, від сезону. А ваші речі лежать точно так же? Виховуючи дітей, батьки повинні чітко розуміти, що є першим і досить довгий час головним прикладом для своїх дітей. Тому, в першу чергу, важливо стежити за собою, і працювати над тим, щоб не порушити особливі відносини близькості, здорову атмосферу в сім’ї, завдяки яким, дітям простіше рости, розвиватися і соціалізуватися в суспільстві.

Порядок – для кого він важливий?

Привчаючи дітей до порядку, пам’ятайте, що для них він не має цінності. Дітям подобається існувати в хаосі, вони просто не здатні сприймати його як дорослі люди. Виходячи з цього, не вимагайте багато! Прибирайте разом і не гарячіться через те, що дитина відноситься до процесу менш серйозно і відповідально. Розробіть розумний підхід до збирання. Не нав’язуйте свої думки з питання розподілу речей та іграшок. Адже дуже ймовірно може статися, що обрана вами поличка для динозаврів, дитині більше підходить для того, щоб складати на неї свої книги або інші іграшки. Знаходьте компроміс! Припустимо, для вас важливо, щоб іграшки не валялися на підлозі. Відмінно. Поясніть це дитині і запропонуйте їй самостійно визначитися з їх місцем розташування.

Коли краще починати?

Починаючи з однорічного віку, діти, копіюючи дії батьків, із задоволенням протирають пил з поверхонь, підмітають або миють підлогу та навіть розкладають іграшки! І головне в цей момент хвалити і поступово, в ігровій формі, долучати до прибирання. Якщо пропустите момент, дитина, в подальшому, не буде ототожнювати себе з домашніми турботами. При цьому, наприклад, в дитячому садку, із задоволенням буде допомагати вихователям і пишатися наданою їй довірою.
Психологи рекомендують промовляти і планувати прибирання. Дитині важливо розуміти що саме від неї вимагається в той чи інший момент. Враховуйте, що на кожну справу бажано відвести не більше десяти-двадцяти хвилин. Показуйте наскільки важлива послідовність дій. Спочатку витерти пил з меблів, а потім підмести. Інакше доведеться витирати пил двічі. І так в багатьох речах, які доведені у нас до автоматизму, а для дітей є справжнім відкриттям. Стримуйте порив кинутися на допомогу або виправити і зробити по-своєму. Вбиваючи ініціативу на корені, дуже складно, надалі, щось вимагати від дитини.
Дуже важливий підхід до наведення порядку. Якщо ви самі починаєте стогнати і жаліти себе ще за кілька днів до початку збирання і продовжуєте його словами – ой, як не хочеться, скільки ж можна, коли це вже закінчиться … Чого можна очікувати від дітей?! Дотримання порядку і певних правил, пов’язаних з ним неминуче. І, як говорить відома мудрість – не можеш змінити ситуацію, зміни ставлення до неї. Включайте музику і розправляйтеся з поставленими завданнями якнайшвидше. Звільняйте свій день від рутини легко, і тоді також будуть вчиняти ваші діти.

08 Травень 2018
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!