Як покращити пам’ять дитині

lozh strah nakazaniya za prostupok 300x200 - Як покращити пам'ять дитині

Розвиток пам’яті у дітей потребує особливої уваги. Тут варто брати до уваги і атмосферу в родині, і психотип дитини, і її моральний стан, і вік. Утім кілька універсальних правил, як поліпшити пам’ять дитині, таки існує. Залежно від віку, вони допоможуть розвати і поліпшити пам’ять у дитини.

Запитуйте у дитини, як пройшов день
Щовечора просіть малюка розповісти, як пройшов його день, з усіма подробицями. Це відмінне тренування пам’яті. Такі монологи допоможуть вашій дитині навчитися вибудовувати хронологію подій, аналізувати їх. При цьому ставте і уточнюючі питання, які допоможуть дитині зануритися в спогади і згадати необхідні деталі.

Читання книжок
Поки дитина ще маленька, читайте їй, приміром казки. Спробуйте разом вчити невеликі чотиривірші. Це найкращим чином позначиться на словниковому запасі вашого малюка. А коли він навчиться читати самостійно, намагайтеся привити йому любов до читання. Навіть якщо дитина не дуже хоче, нехай обов’язковим правилом буде читання кількох сторінок на день будь-якої книжки. І обов’язково просіть дитину переказувати прочитане.

Гра в слова
Ця гра знайома кожному з нас. І навіть дорослі іноді грають у слова. Для дитини ж така гра стане відмінним способом поліпшити пам’ять. Називайте малюкові 10 слів і просіть повторити їх. Можна обирати слова певної тематики (фрукти і овочі, їжа, іграшки, дерева, квіти, які предмети є в кімнаті і т.д.). Всі слова, що дитина не назвала, їй обов’язково потрібно нагадати. Вважається, що якщо малюк 6-7 років може повторити 5 слів з 10, у нього добра короткочасна пам’ять, а якщо він називає 7-8 – його довгострокова пам’ять теж чудово розвинена.Для розвитку зорової пам’яті можна викладати перед малюком картинки (5-7 штук) і просити запам’ятати їх. Потім прибрати одну або дві і запитати, чого не вистачає, або перемішати все картинки і попросити малюка викласти їх в первісному порядку.

Гра в асоціації. Так само, як і гра в слова, вона міцно закріпилася в нашому суспільстві. Різниця тільки в наповненні пропонованих варіантів. При цьому саме гра в асоціації допоможе запам’ятовувати хаотичну інформацію. Навчіть дитину вибудовувати взаємозв’язки між словом і чимось дуже знайомим і зрозумілим їй. Запитайте у малюка, з чим у нього асоціюється те чи інше слово або разом придумайте. Асоціації можуть бути звичайними або смішними, знайомими кожному або зрозумілими тільки вам і малюкові.

Тренування уважності
Елементарні і прості речі допоможуть вашій дитині стати більш спостережливою. Тут доречні і картинки з відмінностями, і будь-які візуальні симфоли, що дозволяють поставити завдання – знайти, запам’ятати різницю.

Іноземні мови
Це чудове тренування для пам’яті, як і будь-який новий навик, приміром, гра на музичному інструменті. 10 нових іноземних слів на день або пара простих фраз – запам’ятати їх не забере багато часу, утім таке тренування корисне і в майбутньому навичка стане дитині у нагоді. І обов’язково повторюйте вивчене напередодні наступного дня.

Спорт
Здавалося б, у чому зв’язок спору з пам’яттю? Все просто: будь-які фізичні навантаження, особливо на свіжому повітрі, стимулюють кровообіг і сприяють кращому кровопостачанню головного мозку, що, в свою чергу, сприятливо позначається і на пам’яті. Не нехтуйте прогулянками з малюком, частіше провітрюйте його кімнату, особливо перед сном.

Правильний раціон харчування
Включіть в раціон харчування своєї дитини жирну рибу, банани, волоські горіхи, морква, шпинат і броколі – вони навіть у невеликих кількостях повинні бути присутніми в меню дитини.

09 Листопад 2017
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!