Як не кричати на дитину

Дуже багато мам впевнені, що дітей неодмінно потрібно виховувати у строгості. А то без жорсткої руки улюблене «сяде на шию». Тому більшість таких мам вважають за краще авторитарний стиль виховання – буде так, як я сказала. Вірніше крикнула. А з якого дива стримуватися – дитина на те і дитина, що б від батьків все приймати. Це на роботі стримуватися потрібно. А тут для чого? Про те, що кричати на дитину удвічі небезпечніше, ніж підвищувати голос на колег по роботі, замислюється мало хто.

Kak ne krichat na rebenka 1 - Як не кричати на дитину

«Чому батьки кричать на дітей?»

 1. Найпоширеніша на сьогоднішній день причина – стрес при відсутності провини дитини. Як це? Та дуже просто! Жінка, яку захлиснули стреси, нервування і втома, просто зривається на тому, хто не виявить опору. До того ж, часто навіть не усвідомлюючи цього. Давайте подумаємо, чи дійсно випадково розбита стара ваза, погано розказаний в школі вірш або забруднена кофта вартують стількох переживань? Можливо, улюблена дитина зачепила цю посудину, коли сам намагалася дістати собі книгу, тому що мами не було вдома. Можливо, син або донька погано розповіли вірш, тому що болів живіт. Ймовірно, нову кофту забруднив задерикуватий однокласник, з яким не можуть впоратися ні вчителі, ні батьки. Але сонна і втомлена мама не стала розбиратися, а просто одразу накричала.
 2. Сьогодні жінки дуже часто зайняті кар’єрою, роботою і самореалізацією. Для одних це єдиний спосіб вижити, для інших – внутрішня потреба. Як би там не було, мами не сидять вдома, а знаходяться в офісах, на ділових зустрічах та у відрядженнях. І виходить, що свої діти бачать і чують найріднішу людину рідше, ніж її колеги і партнери по бізнесу. Щоб привернути до себе увагу, і малюки, і школярі, і навіть підлітки несвідомо вибирають найдоступніший спосіб – завинити. Адже тоді мама відірветься від монітора комп’ютера або планшета і подивиться їм в очі, нехай навіть з криком і лайкою. І нехай ці хвилини будуть страшними, але вони будуть належати тільки їм і мамі, уваги якої так не вистачає.
 3. Найскладніша і неоднозначна проблема – дитина грається і не слухається. По-перше, така поведінка може виявитися наслідком факторів, викладених в попередніх двох пунктах. Якщо все-таки уваги досить і мама намагається вникнути у суть ситуації, а дитина продовжує вести себе не так, як слід, то потрібно розбиратися далі. Тут краще розділити проблему на умовні вікові категорії:
  • малюки, дошкільнята;
  • діти молодшого шкільного віку;
  • підлітки.

Малюки. Найчастіше малюки чинять неправильно просто тому, що у них ще немає чіткої межі між добре і погано. Їх «витівки» – це просто гра, метою якої в кінцевому рахунку є пізнання навколишнього світу.

Діти середнього шкільного віку. Пустощі як таке вже позаду. Тепер дитина приміряє на себе різні ролі, перевіряє життєві аксіоми, дані батьками, і просто помиляється.

Підлітки. У цьому віці причинами неслухняності найчастіше є протест, бажання виділитися, або пошуки внутрішнього «я». Якщо зрозуміти причину, по якій дитина поступила так чи інакше, то в багатьох випадках відпаде потреба кричати і сваритися, а виникне інша – щиро поговорити. І тут знадобляться всі найкращі якості мами: терпіння, розуміння, співчуття, співпереживання і, звичайно ж, любов. Такі бесіди не тільки допоможуть вирішити проблеми поведінки або навчання, а й подарують багато приємних моментів, зблизять батьків і дітей.

Kak ne krichat na rebenka 2 - Як не кричати на дитину

«Чому ж не варто кричати на дитину?»

 1. Як запевняють фахівці, прояв агресії – це результат внутрішньої невпевненості і дефіциту власної гідності. А діти все це прекрасно почувають. Тому в подальшому дитина буде ставитися до мами відповідні. Боятися вона її може і буде, а ось поважати – навряд чи.
 2. Дитина копіює манеру поведінки батьків. І якщо на неї постійно кричать вдома, то і зі своїми однолітками вона буде вести себе так само – вкрай агресивно. І очевидно, що це не додасть дитині любові та поваги серед них. У підсумку, вважають психологи, з такої дитини, швидше за все, виросте слабка особистість. Авторитет вона буде намагатися завоювати за допомогою таких же агресивних заходів – крику, сили.
 3. Постійна критика позбавляє дитину впевненості у собі і стає причиною заниженої самооцінки.

Kak ne krichat na rebenka 3 - Як не кричати на дитину

Тому психологи і радять батькам якомога частіше «наступати своєму крику на горло». І перед тим як зірвати на дитину своє роздратування, краще гарненько подумайте, чому Ви кричите на дитину, чим ж спричинене Ваше роздратування, згадайте про ту шкоду, яку Ви завдасте дитині криком і спробуйте спрямувати цю енергію у конструктивне русло.

07 Жовтень 2017
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Як навчити дитину прибирати за собою

Вічне питання – як навчити дитину прибирати – ставить в безвихідь не одне покоління батьків і психологів. Світова статистика останніх років взагалі говорить про те, що частки мозку, що відповідають за впорядкованість, формуються в голові дитини до шістнадцяти, а то й вісімнадцяти років. Іншими словами, як би ви не старалися привчити дитину до порядку, дотримуватися […]

детальніше
Які домашні тварини краще для дітей

Абсолютно всі діти навчилися ходити і говорити просять батьків подарувати їм домашню тварину. Багато хто навіть готовий відмовитися від подарунків та інших приємних бонусів на користь бажаного друга. І більшість батьків, рано чи пізно, йдуть на поводу у улюблених чад і погоджуються на придбання улюбленця. Головне прийняти спільне рішення Перш ніж відправлятися за новим другом, […]

детальніше
Як правильно виховати дитину

Методи виховання у всіх різні. При цьому кожні батьки впевнені в тому, що вони виховують свою дитину правильно. Як же знайти золоту середину і не переборщити зі способами впливу на улюблених чад? Зверніть увагу на себе Займаючись вихованням дитини, не забувайте про те, що вона копіює дорослих. А хто з дорослих головний зразок для наслідування? […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
https://www.facebook.com/kraina.dytynstva
Instagram: kraina_ditinstva
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!