Як прийняти свою дитину такою, якою вона є | Sadochok.net.ua

Всі батьки, які очікують появи на світ малюка, заздалегідь уявляють собі яким він буде. У своїх мріях багато хто планує не тільки перші роки життя вже улюбленого чада, а й все його життя. І ось, перші: крик, безсонні ночі, прояви характеру, що ставлять в безвихідь маму і тата. У кого він такий ?! Ми так себе не вели.

 Беззастережне прийняття – міф чи реальність?

Народити і прийняти. Здавалося б, як же по-іншому? Хіба може бути інакше? Як показує досвід психологів і самих батьків, все не так просто. Виявляється, більшість батьків, які вважають, що прийняли свою дитину такою, якою вона є, насправді, в більшій чи меншій мірі, але відчували моменти неприйняття до свого малюка. Одним було важко змиритися з новим графіком життя, інших дратували дитячі капризи, а третім взагалі було важко змиритися, наприклад, з носом як у свекра. І на перевірку виявляється, що беззастережне прийняття, в першу чергу, властиво зовсім не батькам, а їх дітям! Саме вони з перших днів народження приймають своїх батьків, не замислюючись про їх якості та спосіб життя. Такому беззастережному прийняттю треба повчитися. Адже дорослі, сформовані люди, в більшості своїй, як правило, навіть не усвідомлюючи того, люблять за щось. І будь-які розбіжності з власними уявленнями часом сприймають з прикрістю і навіть розчаруванням.

 Ламати особистість забороняється!

Згадайте своє дитинство. Ви все робили правильно, відрізнялися зразковою поведінкою і неймовірною тягою до знань? Ні? Звідки ж беруться завищені вимоги до власних дітей? В кожному дорослому живе дитина і дуже важливо вміти повертатися до його сприйняття життя. Тоді поведінку власних дітей не буде сприйматися через призму нерозуміння і суцільних «не».

Головне про що потрібно пам’ятати і з чим багатьом важко змиритися, з самого народження ваша дитина – особистість. І головне завдання – не нашкодити в процесі її формування. А для цього потрібні: любов, терпіння, мудрість і такт.

Розуміння того, що відбувається – запорука успіху

Діти як і дорослі можуть засмучуватися, злитися, кричати і обурюватися тим, що відбувається. Вони мають такі ж емоції, як і дорослі люди, ось тільки управляти ними ще не вміють. Саме тому їх виливи почуттів часом проходять надто бурхливо. І тут важливо не задавити емоції криком або словами – теж мені проблема! Проблеми часто прирівнюються дітьми до катастрофи і якщо батьки реагують на них як на несуттєву дрібницю, вони засмучуються і надалі взагалі перестають ділитися.

Характер і темперамент дитини можуть кардинально відрізнятися від батьківського. Ви з чоловіком флегматики, а у дитини в «попі шило»? Або навпаки, вам хочеться подорожувати, кататися на велосипеді або роликах, а малюка хлібом не годуй, дай в шахи пограти? Приймайте дитячі захоплення і сприяйте їх розвитку. Займайтеся з ними самі, віддавайте в студії або центри розвитку дитини. Не позбавляйте дітей можливості самовиражатися. Адже найчастіше саме улюблені захоплення в подальшому житті переростають в професійні успіхи.

Не забувайте про роботу над собою і мікроклімат в сім’ї. Діти віддзеркалюють поведінку батьків, відчуваючи неблагополучну атмосферу в домі, вони стають нервовими і галасливими. У спокійній обстановці дитина відчуває тепло рідного дому і батьківську любов. Вона вчиться життя без зайвої нервозності і з кожним днем ​​стає більш впевненою у власних силах.

Придивляйтеся до своїх дітей, слухайте їх і не нав’язуйте власні життєві стереотипи. Ваші діти прекрасні. Зі своїми помилками і досягненнями вони неповторні і прийшли в цей світ, щоб прожити своє унікальне життя.

20 Червень 2018
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!