Як правильно виховати дитину

Методи виховання у всіх різні. При цьому кожні батьки впевнені в тому, що вони виховують свою дитину правильно. Як же знайти золоту середину і не переборщити зі способами впливу на улюблених чад?

Зверніть увагу на себе

Займаючись вихованням дитини, не забувайте про те, що вона копіює дорослих. А хто з дорослих головний зразок для наслідування? Правильно, батьки. Тому, якщо ви маєте звичкурозкидувати речі, харчуватися в фастфуді і лягати спати коли доведеться, то і вашій дитині захочеться жити так само. Виходячи з цього, цілком логічно починати виховний процес з себе.

Завищені вимоги до дитини – даром витрачені сили і емоції

Коли мені було стільки ж років як тобі, я … Знайомий початок фрази? В її продовження, як правило, звучить: сам одягався, робив прибирання, знав всю таблицю множення … Варіантів безліч і у всіх них дитинство батьків виглядає ідеальним. Але чи так це насправді? Згадайте себе і не вимагайте того, що дитина не може виконати в силу віку. Хоч це і складно, залиште свої нереалізовані амбіції при собі і сприймайте дитину як унікальну особистість, зі своїми перевагами, особливостями характеру і темпераменту.

Як не нашкодити спілкуванню

При спілкуванні з дітьми дуже важливі довірливі відносини. І для того, щоб виробити їх, дорослим ні в якому разі не можна тиснути своїм авторитетом. Взаєморозуміння і шанобливе ставлення, без криків і, звичайно ж, образ – є запорукою успішного виховання. Дуже важливо направляти дитину в потрібне русло, але при цьому дозволяти їй здійснювати власні помилки, адже саме на них вчаться і не тільки діти. Важливо привчити дитину до самостійності, до того, що вона сама може приймати рішення, при цьому її завжди зрозуміють і, якщо буде потрібно, дадуть раду і допоможуть.

Якісне проведення часу

У наш час батькам все складніше приділяти багато часу своїм дітям. Не карайте себе за те, що на спілкування з дитиною у вас йде дуже мало часу. Справа не в кількості, а в якості. До того ж слід врахувати той факт, що якщо одній дитині безперервно потрібно говорити про те, що вона найкраща, то іншій просто достатньо знати що в неї вірять. Завжди, після минулого дня, обмінюйтеся новинами. Обговорюйте головні події дня, як свої, так і дитини. Це можна робити під час спільної вечері, миття посуду або будь-яких інших домашніх справ. Вихідні краще планувати заздалегідь. Тоді день буде наповнений не тільки рішенням побутових проблем, а й цікавими заходами і подіями. Привчайте дитину до того, що абсолютно всі проблеми можна вирішити вдома, так само як отримати відповіді на самі хитромудрі питання. Ваша мета – оточити увагою настільки, щоб у чада не виникло бажання шукати його на стороні. З усіма наслідками, що випливають.

Чесність – запорука успіху

Діти люблять задавати питання. І часто зовсім не ті, які ви готові були почути. Що ж. Тим цікавіше! Головне відповідати правдиво. Звичайно ж, не варто видавати всі нюанси дорослого життя, але і хитрувати, ухилятися не потрібно. Подавайте інформацію з урахуванням віку дитини, яка їх задає. Робіть це спокійно і впевнено. Якщо питання вже дуже раптове, візьміть тайм аут і так і скажіть дитині. Фраза – «я не готова відповісти тобі прямо зараз, мені потрібно трохи подумати» – як правило, спрацьовує на ура. Єдине але – відповідати все одно доведеться. Інакше, якщо дитина зрозуміє, що від неї таким чином намагаються звільнитися, перестане довіряти раз і назавжди.

Як уже згадувалося вище, свідомо чи не дуже, все ми подаємо приклад своїм дітям. Педагоги дитячого приватного саду «Країна Дитинства» рекомендують спілкуватися зі своїми дітьми на рівних. І обов’язково визнавати власні помилки. Дивлячись на батьків, які можуть помилятися і визнають це, діти розуміють, що абсолютно всі люди, навіть найрідніші, не ідеальні і в цьому немає нічого страшного. Тим більше в родині, де панують любов і розуміння.

09 Липень 2018
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!