Як підготувати дитину до школи

Останній рік відвідування дитячого садка – найвідповідальніший момент у житті дітей та їх батьків. Попереду нове, доросле шкільне життя, яке малюки чекають з особливим нетерпінням. І завдання батьків – допомогти їм змінити обстановку якомога органічніше. Розробити план навчання і, чітко дотримуючись його, прищепити дитині почуття впевненості, сформувати позитивне ставлення до школи.
Як правильно підготувати дитину до школи? Пріоритетною для батьків повинна стати фраза відомого Карлсона – спокій, тільки спокій! Дитині обов’язково потрібно розповідати про позитивні моменти навчання в школі. Ділитися цікавими історіями з власного шкільного життя. Зазвичай вони сприймаються з особливим інтересом. Для того щоб шкільний процес з першого вересня не шокував новоявленого учня, привчайте його до системних занять заздалегідь. Звертайте увагу на те, які заняття даються дитині легше, а які складніше. Починайте займатися в один і той же час з більш легких тем. Дитина відчує впевненість у своїх силах, не боятиметься складних завдань. Адже в ранньому віці труднощі не загартовують, а навпаки викликають роздратування і апатію. Заняття повинні проходити в спокійній обстановці. Ніякої включеної музики. Забудьте в цей момент і про телевізор! На цьому сходяться абсолютно всі видання або сайти з інформацією про те, як підготувати дитину до школи 1 клас або як дитину підготувати до школи. Ваше головне завдання – навчити дитину зосереджено працювати над завданнями, концентруватися на процесі. При цьому потрібно розуміти, що самостійно в такому віці малюки ще не працюють. Сідайте поруч і ненав’язливо керуйте процесом.
Щоб не помилитися і розуміти, як готувати дітей до школи важливо орієнтуватися в вимогах шкіл. У більшості з них є сайти, де надана інформація, яка, як правило, розміщується під заголовком: як підготувати дитину до школи.
З них можна виділити загальні. При надходження в школу діти повинні бути готові:
– слухати дорослих,
– розуміти свою роль і роль викладача під час занять,
– вміти переказувати,
– порівнювати предмети,
– вирішувати прості завдання,
– оцінювати зроблену роботу.
Дитина повинна знати своє повне ім’я, по батькові та прізвище. Імена та по батькові батьків, домашня адреса. Дуже важливий хороший запас слів. На тестах у багатьох школах дітей просять роз’яснити слова. Наприклад, запитують – що таке автобус? Дитина повинна відповісти, що автобус належить до наземного виду транспорту. Він перевозить людей за певним маршрутом і т.д. Перевіряють сприйняття слів на слух. Викладач, чітко і не поспішаючи, промовляє десять слів і просить дитину їх повторити. Не менш важлива зорова пам’ять. Дитині показують картинки, намальовані на одному аркуші, і просять їх вивчити. Потім перевертають листок і просять дитину перерахувати картинки, які вона запам’ятала.
Не варто переживати, якщо процес навчання дається дитині складніше, ніж вам хотілося б. Головне бажання вчитися і тоді все обов’язково вийде.

13 Лютий 2018
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Основні відмінності дитячого садка від центру розвитку дитини

Дитячі садки: приватні і державні, центри розвитку, всілякі гуртки та секції. Сучасним батькам є на чому зупинити свій вибір, визначаючись з варіантами розвитку для своїх чад. Чому обирають дитячий сад. Для багатьох батьків, особливо працюючих, варіант влаштувати дитину в дитячий сад є порятунком. Адже абсолютно всім важливо розуміти, що протягом дня їх діти знаходяться під […]

детальніше
Вихователь приватного дитячого садка «Країна Дитинства» – основні вимоги

Вихователь сучасного приватного дитячого садка. Яким він повинен бути? На це питання складно відповісти в двох словах. Професія педагога дошкільника одна з найважливіших серед усіх існуючих, адже саме в дитячих садах діти проходять свою першу соціалізацію, роблять перші кроки у доросле життя.  Сучасний вихователь – друг або наставник? Протягом дня в групі з дітьми перебуває […]

детальніше
Навчання в приватних садках «Країни Дитинства» – ефективно і просто!

Робимо вундеркіндів із звичайних дітей! Так звучить фірмовий слоган «Країни Дитинства» і треба сказати, звучить не безпідставно. Ось уже п’ятнадцять років як мережа приватних садів «Країна Дитинства» зайняла свою нішу і не збирається зупинятися на досягнутому.  Особливості навчання. Педагогічний колектив мережі створив унікальну авторську програму, завдяки якій випускники приватних дитячих садків «Країни Дитинства» впевнено почувають […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр раннього розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!