Як підготувати дитину до садочка

Насправді різниця в психотипі та віці малюка є принципово важливою, адже підготовка до садка кожної окремої дитини має свої нюанси: починаючи від емоційної складової, закінчуючи фізичним здоров’ям.

42e98e229673bdb1e634400bcc74bd56 300x200 - Як підготувати дитину до садочка

Утім головним питанням залишається сприйняття дитиною розлуки з матіррю на тривалий період. Кожна дитина – це вже частково сформована особистість, яка має свій  погляд на життя. Є діти – «дорослі» від народження. Це проявляється у всьому – від бажання все робити самому (вдягатися, гратися і тд.), до здатності ухвалювати обмірковані рішення і бажання стати ще дорослішими. Є ж діти – повна протилежність. Як правило, такі малюки дуже боятися залишатися без мами навіть на нетривалий час і постійно вимагають уваги. Тому, батькам варто підходити до процесу психологічної підготовки дитини до садка комплексно:

– Спробуйте не на довго залишати дитину з бабусею, дідусем або іншими близькими людьми, з кожним разом потроху збільшуючи інтервал свого повернення. Так дитина буде поступово звикати до розлуки з вами на певний час. Головне, завжди казати  малюкові, коли ви повернетеся. І, звичайно, виконуйте свою обіцянку. Таким чином, малюк буде розуміти, що ваша тимчасова відсутність – зовсім не катастрофа і що ви завжди повертаєтеся до нього.

1429681094 2b 300x150 - Як підготувати дитину до садочка

– Спробуйте сходити з дитиною в гості, де її спілкування з іншими дорослими і дітьми відбуватиметься під вашим наглядом. Поруч з мамою малюк буде почуватиметься впевненіше.

– Корисним стане і відвідування з дитиною Центру ранішнього розвитку. Основною метою має бути не інтелектуальний розвиток малюка, а власне поступова адаптація до соціуму. При цьому він не тільки навчиться спілкуватися з іншими дітьми, а й  почне дізнаватися найпростіші премудрості буття.

– Поступово привчайте малюка до того, що окремі його дії можуть комусь, в тому числі мамі, не подобатися. Навчайте дитину конструктивно поводитися у конфліктних ситуаціях. Врахуйте, що найбільше дитина навчається вирішенню конфліктів у членів своєї родини. Приміром, якщо ви з чоловіком ображаєте і принижуєте одне одного під час сварки, то найімовірніше  дитина поводитиметься так само.

Здоров’я.

Психологічна підготовка – це не єдине, що доведеться враховувати під час підготовки дитини до садка.
Велика кількість дітей разом – це підвищений ризик захворювань. Тому, ще до надходження в садок, ви маєте займатися загартовуванням дитини. Для цього зовсім не обов’язково проводити складні щоденні процедури. Достатньо не робити з дитини «тепличну рослину», не кутати її, а одягати так само, як себе.
Поступово знижуйте температуру води при купанні, доводячи її до 28 – 26 градусів. Можна також використовувати контрастний душ, але якщо дитині ця процедура не подобається, від неї краще відмовитися. Влітку ж не варто втрачати можливість купатися в природних водоймах. Намагайтеся привчити малюка до режиму, максимально наближеного до того, що чекає на нього в дитячому садку.

9f83375692925c1179da40a5d3991f59 300x187 - Як підготувати дитину до садочка

Якщо ваша дитина ніяк не може опанувати премудрості використання горщика, не впадайте у відчай. Як правило, малюк, дивлячись на інших дітей, сам відмовляється від памперсів, і починає користуватися горщиком. Те ж саме стосується і самостійної їжі. При цьому, намагайтеся не робити за дитину те, що вона цілком може зробити самостійно.  Так ви допоможете дитині швидше опанувати елементарні навички.

Також фахівці радять заздалегідь перебудовувати режим дитини і максимально наблизити його до режиму в групі дитячого саду. Ознайомтеся з меню в саду і введіть в раціон малюка нові страви, які він поки не їв, але в меню приватного саду вони присутні. Огляньте гардероб малюка. Одяг повинен бути зручним і комфортним, краще, якщо він не матиме складних застібок і шнурівок, щоб малюк міг сам знімати і одягати його.

 

07 Листопад 2017
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!