Як навчити дітей нотній грамоті

Багатьом батькам маленьких дітей хочеться щоб вони розвивалися за допомогою музики. Грали на музичних інструментах, зокрема на фортепіано. А для цього просто необхідно знати ноти. Вивчити їх для багатьох ціла премудрість. Тому якщо у вашому оточенні немає людей зі світу музики, а для вас нотна грамота складна і незбагненна – віддайте дитину в музичну школу або довірте приватним викладачам. Як навчити дитину нотам, допомогти запам’ятати їх звучання і розташування на нотному стані? Найкраще все це і багато іншого пояснять професіонали.

Яка ж роль батьків в цьому процесі? Тим, хто спілкується з музикою, більш-менш, на ти – допомогти закріпити знання. Не знайомим з професійною частиною музичного світу, запам’ятати як аксіому – вчимо ноти з дітьми, вчимо ноти для дітей. І так, що ж потрібно вивчити в першу чергу? Абсолютно всі музичні твори базуються на семи нотах: до, ре, мі, фа, соль, ля, сі. Їх розташування постійне, змінюються довжина і послідовність звучання. Для того щоб дитині було легше вивчити ноти по порядку, багато застосовують методику кольорових нот. У відповідність з нею, кожна нота відноситься до одного з кольорів веселки. Діткам дуже подобаються різнокольорові ноти. Завдяки яскравим кольорам, вони швидше розуміють порядок розташування нот на нотному стані, легше асоціюють їх із звуками. А це дуже важливо! Адже дізнаватися ноти потрібно не тільки на папері. Багатьом близька вправа з багатоповерховим будинком. По його сходах з семи ступенів стрибають смішні чоловічки-ноти. Побігли вгору: до, ре, мі, фа, соль, ля, сі, до. Вниз: до, сі, ля, сіль, фа, ми, ре, до.

Навчаючи дітей нотній грамоті, багато викладачів відводять велику роль ігрового процесу. Доповнити який можна аплікаціями з нот, ліпленням з пластиліну, віршами та історіями про кожну ноту, особливо популярними останнім часом комп’ютерними програмами. Діти із задоволенням занурюються в чарівний світ музики і щоб не відбити у них охоту до занять, важливо розуміти, що для одного уроку цілком достатньо двадцяти-тридцяти хвилин.

 

19 Лютий 2018
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!