Як навчити дитину прибирати за собою

Вічне питання – як навчити дитину прибирати – ставить в безвихідь не одне покоління батьків і психологів. Світова статистика останніх років взагалі говорить про те, що частки мозку, що відповідають за впорядкованість, формуються в голові дитини до шістнадцяти, а то й вісімнадцяти років. Іншими словами, як би ви не старалися привчити дитину до порядку, дотримуватися його по-дорослому, так як бачите ви, вона зможе до закінчення школи. Тому набираємося терпіння і послідовно, день за днем, разом з дитиною, займаємося налагодженням побуту.

Легким рухом руки перетворюємо прибирання в свято

Чого гріха таїти, багато дорослих терпіти не можуть прибирання. Затягують цей момент до останнього і в підсумку беруться за справу з зіпсованим настроєм. Щоб уникнути його, включають улюблену музику або програму в телевізорі. Приблизно так само можна перемогти і дитяче небажання прибирати. Придумати естафету, наприклад, хто швидше розкладе книги на поличці – отримає шоколадну медаль. Можна швидше прибирати під танцювальну музику, а під легку, заспокійливу, робити приємні перерви на чай з печивом.

Маленькі діти взагалі схильні сприймати прибирання як гру, тому їх простіше залучити до процесу. Головне не зупиняти і не забороняти допомагати. Нехай навіть від такої допомоги прибирання додасться. Зате дитина буде відчувати себе потрібним і значущою.

З більш дорослими дітьми потрібно домовлятися і як рекомендують досвідчені психологи, не ставити багато завдань одночасно. Прибери на столі, винеси сміття, застели ліжко, протри пил і т.д. Прослухавши неосяжний список так званих робіт, дитина абияк зробить щось одне і постарається втекти з «поля бою». А ось якщо попросити її, наприклад, просто розкласти книги – завдання вже не здасться таким складним.

Що робити, якщо дитина нічого не хоче робити

В першу чергу заспокоїтися і постаратися не зриватися на крик і звинувачення. Зробіть так, щоб іграшки, книги та інші особисті речі дитина могла складати самостійно. Для цього вона повинна з легкістю діставати до полиць, відкривати дверцята в шафах і комодах.

Продумайте правила прибирання з обов’язками для кожного члена сім’ї. Нехай дитина вибере для себе кілька постійних обов’язків по дому. Поясніть їй, що вони є абсолютно у всіх, і яким би ні був настрій, їх потрібно виконувати.

Будьте послідовними і не йдіть на поводу у нібито втомленої дитини, що не має сил розкласти іграшки в даний момент. Може бути трохи пізніше, а ще краще завтра, дивлячись на вас нещасними очима, пропонує вона. Педагоги приватного дитячого садка «Країна Дитинства» рекомендують не відступати від правил і не йти на поводу у «бедолажного» малюка. На їхню думку, відкладання прибирання на потім прирівнюється до прояву слабкості і малодушності.

Чим менше тим краще

По мірі дорослішання дитини, втрачається актуальність її іграшок. Не замислюючись, передавайте їх наступним поколінням, а від поламаних або непотрібних речей позбавляйтеся раз і назавжди. Якщо складно зробити це разом з дітьми, здійснюйте задумане в їх відсутність. Як правило, більшість дітей маючих безліч іграшок навіть не згадують про зникнення.

Взявшись за спільне прибирання, або відстежуючи цей процес у виконанні дитини, не дозволяйте маніпулювати собою і не засмучуйтеся, якщо діти не підхоплюють вашу ініціативу із захватом. Прийде час і вони, завдяки отриманому від вас досвіду, будуть дотримуватися чистоти і навчати вже своїх дітей розкладати речі по поличках.

09 Липень 2018
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!