Як навчити дитину писати

Для кожного з батьків важливий факт – його дитина здорова і успішна. Правильно розвивається, а в чомусь і обганяє своїх однолітків. Для цього, з раннього віку дитини, багато батьків приділяють велику частину часу її розвитку. Вчать рахувати, проводять уроки малювання і, звичайно ж, вчать писати.
Здавалося б, кожна доросла людина вміє писати і зможе навчити власну дитину. Але все не так просто. До питання – як навчити дитину правильно писати – потрібно підходити з повною відповідальністю, розуміючи найголовніше принципи навчання письму.
Письмо – досить складний навик, що формується не за тиждень або місяць. Для того, щоб кваліфіковано відповісти на питання – як навчити писати дитину, потрібно витратити кілька років. Зрозуміти за цей час, що займатися з дошкільнятами можна виключно в ігровій формі і не більше п’ятнадцяти-двадцяти хвилин в день. Ні в якому разі не карати дитину, якщо у неї щось не виходить. У сприятливій, спокійній обстановці діти розкріпачуються і питання – як навчити дитину грамотно писати, вирішується органічно як з боку дитини, так з боку викладача. Починати підготовку до листа рекомендується з розвитку дрібної моторики. Завдяки ліпленню з пластиліну або тіста, аплікаціям, малюванню і прикрашанню, грі з іграшками, які можна м’яти і багато чому іншому, дітки розробляють пальчики, привчаючи їх до подальшої праці. У домашніх умовах можна зробити дуже простий тренажер для пальчиків, який діти сприймають з особливим захопленням. Для цього знадобиться банка з кришкою, в якій потрібно зробити отвори розміром, наприклад, з фасолінку або горошинку. Дитині пропонується ємкість, з якої пальчиками як щипчиками потрібно прихопити приємний на дотик природний матеріал. Для тих, кому згодом зробити це зовсім просто, пропонується пінцет. І ось тут доводиться попітніти.
Після того як етап дрібної моторики цілком і повністю освоєно, можна вчитися правильно розташовуватися за партою під час уроків письма. За столом юний учень повинен сидіти з прямою спиною, правильно тримати ручку, не надто низько нахилятися над альбомом або зошитом, орієнтуватися в просторі, розуміти, де потрібно починати писати і де закінчувати. Все в порядку і ви переконані, що зможете відповісти на питання – як навчити дитину писати грамотно? Відмінно! Приступайте до дій. Звичайно ж, потрібно починати з друкованих літер, упевнившись, що дитина знає алфавіт. Не поспішайте починати безпосередньо з літер. На початковому етапі навчання письму це повинні бути кухлика, палички, гачечки … Дітям набагато простіше починати писати частинки букв. А вже пізніше «складати» з них букви цілком. Вивчайте малюків промовляти написане. Таким чином, їх пам’ять і образне мислення поліпшуються, приходить розуміння упорядкованого процесу. А скільки радості викликають власноруч написані літери! Скільки позитивних емоцій! Як дитину навчити писати? Вчити! Але при цьому, перш за все, залишатися люблячими і розуміючими мамою і татом.

13 Лютий 2018
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!