10 правил спілкування батька з дочкою

Безумовно, у вихованні дитини важливою є роль як матері, так і батька. Саме батько має показати синові як повинен вести себе справжній чоловік, а дочку направити на правильний шлях у виборі партнера у майбутньому. Але це все в загальному. Нижче хотілося б торкнутися роль батька у вихованні доньки докладніше.

10 pravil obshheniya otca s docheryu 1 - 10 правил спілкування батька з дочкою

ПРАВИЛО №1: Не варто відгороджуватися від дочки

Найпоширенішою помилкою у поведінці батька є те, що він відходить на другий план у вихованні дівчинки. Перш за все, це пов’язано із тим, що батько і донька представники різних статей. На думку чоловіка, раз народилася дівчинка, то і основну роль у вихованні повинна взяти на себе мати. В якійсь мірі це так, але не в повністю. Саме через взаємини із батьком дівчинка вчитися спілкуватися з протилежною статтю, саме поведінка батька є таким собі «ідеалом» чоловіка і чоловічих вчинків в цілому.

ПРАВИЛО №2: Виробіть правильна поведінка

За певним упередженням батько у родині бере на себе роль суворого і неупередженого. Саме тому матері дуже часто лякають дівчаток: «Ось прийде батько, він тебе покарає». І це заважає налагодити контакт. Покажіть, що Ви – тато хоч навіть і строгий, але справедливий. І крім покарань можете дати доньці щось хороше. Але не варто дуже старатися: не потрібно постійно закидати доньку подарунками, дозволяти їй все, що вона захоче і прощати всі проступки (інакше вона звикне до споживчого відношенню і буде сприймати чоловіків тільки як джерело для задоволення матеріальних потреб). Виберіть золоту середину.

ПРАВИЛО №3: Досягніть довірчих відносин

Дочка повинна бути впевнена, що в будь-яку хвилину вона зможе прийти до Вас, розповісти про свої проблеми, і у відповідь завжди отримає підтримку і розуміння. Саме з батьком дівчинці простіше ділитися наболілим: чоловіки за своєю природою не балакучі, тому секрет дочки так і залишиться секретом. Таким чином, Ви не тільки будете в курсі всього, що відбувається в житті дівчинки, а й будете виглядати в її очах надійним товаришем.

ПРАВИЛО №4: Не соромтеся грати

За своєю природою чоловіки чомусь соромляться грати з донькою: пробувати приготовлену «їжу» з іграшкової посуду, разом наряджати її ляльок, катати в колясці її «дочку». А в цьому немає нічого поганого. Але якщо батько соромиться грати з донькою в ранньому віці, то що ж буде, коли вона підросте? І зауважте, не обов’язково грати тільки в ляльок. Нічого не заважає влаштувати гонки на машинках або побудувати будиночок з кубиків. Проявіть фантазію, запитайте думку самої дочки, але не відмовляйте в грі. Саме за допомогою ігор дитина пізнає світ, дізнається що добре, а що погано.

10 pravil obshheniya otca s docheryu 2 - 10 правил спілкування батька з дочкою

ПРАВИЛО №5: Не обманюйте і не приховуйте правду

Основна відмінність виховання материнського і батьківського полягає в тому, що мати намагається захистити дитину від всього поганого. Тому вона підносить все в позитивному світлі, приховуючи справжній стан речей. Батько ж говорить так, як є насправді. Без всяких масок він бачить всі плюси і мінуси дочки і може вказати на них. Саме батько зможе розповісти доньці про ті речі, які їй знадобляться при спілкуванні з протилежною статтю, зможе без прикрас розповісти не тільки про хороше, але і про погане. Він бачить зі сторони якою має бути жінка, щоб досягти успіху в сімейному житті, і цьому вчить свою дочку.

ПРАВИЛО №6: Дозвольте проявити самостійність

Досить часто батько приглушує будь-яку самостійність у діях дочки, пояснюючи це тим, що він зробить це набагато швидше і якісніше. Але без практики дочка не зможе нічому навчитися. З дитинства вона повинна знати про все, що виконує жінка по дому. І не тільки знати, а й пробувати робити. Нехай не так швидко, не так вміло і не так «якісно», але все ж самостійно. Сходити в магазин, порізати овочі, випрати плаття ляльок, помити за собою чашку, навести порядок на столі – це буде нескладно зробити, але привчить дівчинку до праці і порядку.

ПРАВИЛО №7: Допоможіть виробити правильну поведінку

Саме батько може допомогти дочці прийняти свою стать і усвідомити правильну поведінку. Якщо мати бачить в дочці, перш за все, свою дитину, то батько бачить у своїй дитині дочку. Він від самого її народження відноситься до неї як до майбутньої жінки. Як правило, батько першим формує у дочки уявлення про жіночність і жіночну поведінку в цілому.

ПРАВИЛО №8: Навчіться красі

Дівчинка – це, в першу чергу, краса. Тому спробуйте навчитися плести косички, розбиратися в моді, фарбувати нігті, робити незвичайні зачіски – в цьому немає нічого складного. А це, в свою чергу, не тільки зблизить вас з дочкою, але і дозволить їй пишатися своїм батьком. Адже не всі дівчата можуть похвалитися тим, що їх косичка заплетена НЕ мамою, а татом. В її очах Ви будете справжнім героєм. Крім того, ніхто не дає гарантій, що мати не поїде на пару днів у справах, і батько не залишиться удвох з донькою. Ось і стануть у нагоді всі його вміння. Разом з тим, Ваші успіхи у сфері краси покажуть доньці, що чоловіки можуть бути не тільки сильними і рішучими, але і ніжними та турботливими.

10 pravil obshheniya otca s docheryu 3 - 10 правил спілкування батька з дочкою

ПРАВИЛО №9: Виходьте в світ удвох

Влаштовуйте своєрідні «побачення»: кіно, кафе, театр, виставки, каруселі і так далі. При цьому не забувайте про етикет. Вона повинна бачити правильну поведінку чоловіка: відкривайте перед нею двері, допомагайте зняти верхній одяг, не дозволяйте їй нудьгувати. Дочка повинна бачити «еталонну» поведінку чоловіка. Крім того, вибирайтеся на природу, в походи, різноманітні поїздки та екскурсії. Це не тільки дозволить зблизитися, але і розширить її кругозір і освіченість.

ПРАВИЛО №10: Поважайте свою дружину

Ніщо не покаже істинного поведінки жінки і чоловіка яскравіше, ніж ваші відносини з дружиною. Дочка повинна бачити, що її мати люблена. А саме той факт, що Ви робите щасливою її мати, допоможе збудувати довірливі відносини вже з самою дочкою. Крім того, вона повинна чітко знати, що все найкраще має діставатися саме матері; що дружина завжди буде найближчою людиною для вас. Це дозволяє вибудувати сувору ієрархію в родині і зробити ще міцнішим Ваше сімейне життя.

02 Жовтень 2017
Поділитися в соцмережах     Facebook    Twitter    Google+
Також рекомендуємо:
Фото 1: Як розповісти дитині про Різдво? Як розповісти дитині про Різдво?

    Що ми знаємо про Різдво? Чому ми особливо шануємо це свято ?     Дуже багато питань виникає у зв’язку із цією темою. І не кожен з нас може дати правильні відповіді. А чому взагалі ми пишемо про це?     Приводом стало запитання маленької дитини, що спостерігала за підготовкою до свята: «А що […]

детальніше
Заявка
на навчання:
Контакти:
ул. Никольско-Слободская, 2А Киев, Киев 02002
ул. Амвросия Бучмы, 5А Киев, Киев 02152
ул. Александра Архипенко, 6В Киев, Киев 04211
ул. Полярная, 5Б Киев, Киев 04201
ул. Флоренции, 7 Киев, Киев 02002
Дитячий садок:
044-2-33333-2
063-2-33333-2
info@sadochok.net.ua
Центр розвитку:
063-574-11-11
center@sadochok.net.ua
Виробляємо вундеркіндів!