4 способи виховати екологічність дитини

Світ, у якому житимуть наші внуки, залежить від того, як ми виховаємо дітей. А особливо це стосується екології. Київ займає 29 місце по кількості екологічних проблем у світі. Ситуація катастрофічна, адже у столиці проблеми з переробкою побутових відходів, забруднено повітря та стічні води. Важливо, шляхи оновлення екології донести підростаючому поколінню та виховувати екологічну свідомість змалку.

Нас хвилює майбутнє, тому підіймаємо ці теми. Як розвинути екологічну відповідальність у дітей змалку? Якими способами привчити малюка викидати обгортку від цукерки в смітник? «Країна Дитинства» дбає про еко-освіту, а тому знає, як ніхто інший, про методику виховування екологічно свідомої особистості.

1. Дослідження природних явищ

Виховання екологічної культури дітей починається з формування уявлень про природу та явища, які відбуваються у навколишньому середовищі. Підростаюче покоління дуже допитливе, тому батьків вже не дивують дорослі питання малюків про фотосинтез, викиди речовин, магму Землі і тому подібне. Рекомендуємо батькам частіше бувати з малюками на прогулянках в паркових зонах, лісах, аби наочно познайомитися з природою.

В «Країні Дитинства» на заняттях викладачі проводять дітям надзвичайно креативні досліди: спостерігають за диханням листя дерев у воді, розрізають овочі та фрукти, конструюють годівниці для пташок, які не відлітають на зиму в теплі краї. Діти захоплюються такими заняттями та водночас вивчають природні процеси, що й формує поняття малюка про флору та екологію загалом.

2. Бесіди на тему екології

Аби посилити увагу малюка до природи можна гратися в ігри, пов’язані з охороною навколишнього середовища, вивчати віршики та пісні про природу, влаштувати перегляд відео на екологічну тематику. «В садочку ми з дітками придумали легенду про те, що смітник – це зачарований звір, якого необхідно годувати використаним папером та непотрібними речами. Старша та середня група вчиться сортувати сміття в цікавій формі. Малюки в захваті від гри!» – консультує вихователь старшої групи садочка «Країна Дитинства», Ольга.

Про захист навколишнього середовища знято багато цікавих та одночасно пізнавальних мультфільмів. Спробуйте провести вдома вечірній перегляд. Рекомендуємо вам розпочати з мультика «ВАЛЛ-І», який отримав премію «Оскар».

«Інтерес сучасних дітей тяжіє до природи. Зараз в тренді іграшка-прилавок з овочами, інтерактивне дерево, котре малюки одягають різноманітними плодами. Це надзвичайно позитивно впливає на виховання екологічно культури», – розповідає Ольга.

3. Висаджування дерев та догляд за рослинами

Влітку на території «Країни Дитинства» можна спостерігати яскраві плоди: ягоди, яблука, сливи, а також помідори редис, картопля, морква – це вихованці «Країни Дитинства» вирощують екологічно чисті продукти. «До екологічних проектів залюбки залучаються батьки. Спільно ми висаджуємо дерева, поливаємо їх, будуємо годівниці, допомагаємо тваринам взимку», – з гордістю розповідає головний методист, Олена Тичина-Лазаренко.

Виховувати екологічну відповідальність малюка батьки можуть, вирощуючи рослини вдома: на підвіконні, в лоджії, на балконі. Це надзвичайно цікаво для дітей та корисно з точки зору еко-освіти, адже виховувати соціальну відповідальність необхідно змалку.

4. Сортування сміття

Думаєте це нереально здійснювати в домашніх умовах? Зробити це легко! Використовуйте два сміттєвих контейнери: для сміття природнього походження та окремий – для вторинного. У столиці працює, принаймні, 2 пункти збору пластика та поліетилена в невеликих кількостях (ще 2 – приймають сміття в великих обсягах, від 100 кг).

В «Країні Дитинства» регулярно реалізовуються екологічні проекти, які надзвичайно цікаві для дітей. Челендж «10 днів без пластика» зчинив справжній вибух позитивних емоцій у малюків. «На заняттях ми пояснили дітям про наслідки використання пластика у повсякденності, і малюки підтримали ідею та залучили до цього батьків. Сучасні діти дуже відповідально підходять до теми екології, і це прекрасно!» – директор садочка, Юлія Наказна про еко-освіту в «Країні Дитинства».

На останок, майбутнє – в руках наших дітей, тому надто актуально прищеплювати почуття відповідальності за екологічну ситуацію у світі змалку. А головне розуміти: еко-освіта – не тренд, а єдиний правильний шлях до поліпшення екології світу вцілому.