12 найкращих книг про виховання дітей

Батьківство прекрасний, але в той же час дуже відповідальний період. У сучасному світі існує велика кількість джерел інформації про те, як любити дітей, як їх виховувати, як зрозуміти. Для того, щоб полегшити вибір корисної літератури, ми обрали для вас кілька книг, яких на наш погляд варто додати до домашньої бібліотеки. Звичайно ж, ця добірка лише мала частина існуючої літератури даної тематики. Але, прочитавши дані книги, можливо подубувати більш ніж хорошу базу і уявлення про виховання дітей.

1.«Як дати дитині все без грошей і зв’язків», Дмитро Карпачов

Це книга- тренінг, розрахована на 7 тижнів, що поліпшить взаємини із дитиною, навчить вас чути свою дитину, розуміти її і діяти в команді. Вправи, які автор наводить в книзі, допоможуть закріпити отримані навички і виведуть вас на новий рівень відносин в сім'ї та суспільстві. Автор книги відомий ведучий, психолог та експерт в області дитячої психології - Дмитро Карпачов. У книзі наведено велику кількість практичних порад про виховання дитини.

2. «Французские дети не плюются едой. Секреты воспитания из Парижа», Памела Друкерман

Абсолютний бестселер в Україні! Книга написана від імені французької журналістки, як а живе в Парижі разом з чоловіком-англійцем і трьома дітьми. У веселій, легкій і невимушеній формі, Памела розповідає про виховання дітей і просто про вміння жити щасливо. Адже життя батьків не зупиняється із народженням дитини. Як виховують дітей французи, щоб виростити слухняних і чемних дітей і не жертвують при цьому особистим часом? Відповідальність і самостійність - головні принципи виховання. Це і є запорука успіху всього подальшого життя. У книзі автор порівнює два підходи: американський і французький. Який оберете ви?

3. «Самостоятельный ребенок, или как стать «ленивой мамой», Анна Бикова

Як виховати дитину самостійною? Як бути «ледачою мамою», але при цьому встигати піклуватися про свою дитину? Автор книги психолог і блогер, наводить приклади із особистого життя і дає корисні поради та підказки для вирішення склданих ситуацій. Завдяки цій книзі, ви поглянете на виховання дітей під іншим кутом. Автор впевнена, що не потрібно боятися давати дитині свободу вибору та дій, і тоді ваша дитина виросте повноцінною, самостійною і життєрадісною людиною.

4. «Прежде чем ваш ребёнок сведёт вас с ума», Найджел Латта

Всі батьки мріють про слухняних дітей. Але, як ми знаємо, мрії часто відрізняються від реальності. Ми їх дуже любимо, але іноді готові ... Самі знаєте, на що ми готові. Саме для уникнення таких ситуацій, для батьків, які вже зневірилися, практикуючий психолог з 16-річним стажем, Найджел Латта, написав книгу. «Прежде чем ваш ребёнок сведёт вас с ума» допоможе впоратися з улюбленими непосидючими малюками і уникнути складнощів.

5. «Супербатьки. 75 успішних стратегій виховання», Эріка Райшер

Книга-путівник по вихованню дітей цілком претендує стати настільною. Інформація в книзі розділена на прості і повчальні правила, побудована таким чином, що спочатку написані теоретичні знання, далі практичні прийоми і описи життєвих ситуацій та поради автора.

У будь-якій складній ситуації, ви завжди можете заглянути в книгу і дізнатися, що думає психолог про конкретно цей випадок.

6. «Как говорить, чтобы дети слушали, и как слушать, чтобы дети говорили», Адель Фабер, Элейн Мазлиш

Бажаєте зміцнити зв'язок «діти-батьки»? Наполегливо рекомендуємо дану книгу. Ніяких нудних теорій, тільки практичні рекомендації, засновані на власному досвіді. Адже часом так важливо бути почутим або почути. Бажаєте прийти до повного взаєморозуміння зі своїм малюком? Надихайте і будьте гідним прикладом для наслідування!

7. «Як виховати дорослого», Джули Литкотт-Гаймс

Головна ідея книги - прибрати гіперпіклування подалі, надавати дитині свободу дій, завжди відзначати її досягнення та старання. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла щасливим і успішним дорослим, ставьтесь до неї як ніби вона уже така, відкинувши свої амбіції в сторону. Ще одна книга, яка, безсумнівно, має місце бути на книжковій полиці в домашній бібліотеці.

8. «После трех уже поздно», Масару Ібука

Кілька десятиліть тому, книга зробила переворот в уявленні про виховання дітей. Масару Ібука - один із засновників корпорації Sony і творець «Асоціації раннього розвитку». Автор упевнений, що у віці до трьох років, діти мають величезний потенціал і здатні навчитися чому завгодно. І головне в процесі навчання вчасно вводити новий досвід.

9. «5 методов воспитания детей», Михаил Литвак

Чарівна книга для батьків розповість про те, як виховувати дитину. Написав книгу Михайло Литвак відомий психотерапевт і автор більше 30 книг про виховання і спілкуванні. Тут зібрані відповіді на найпоширеніші питання, які виникають у батьків в різні періоди віку дитини, а так само поради спілкування з вчителями та вихователями. Одним словом, потрібно читати!

10. «Как дети добиваются успеха», Пол Тафф

Ми звикли думати, що успіх приходить до тих, хто отримує відмінні оцінки, виконує домашнє завдання, добре здає іспити. Але автор книги вважає, що є якості в характері, які набагато важливіші хороших оцінок. Такі якості як наполегливість, допитливість, самоконтроль, оптимізм, витримка. Їх можливо і необхідно розвивати. Як приклад автор описує реальні історії дітей з неблагонадійних сімей, а також результати досліджень в області нейрофізіології і психології.

11. «Если с ребёнком трудно», Людмила Петрановська

Книга практичних порад від відомої псіхологині в галузі освіти дітей. Людмила Петрановська допомагає налагодити взаємини, домовитися з дітьми і не витрачати час на сварки. Вона відкриває двері в світ дитини, пояснює його поведінку, реакції, розповідає про важких дітей і про те, як знайти до них підхід.

12. «Как рассказать ребёнку об опасностях», Олександр Толмачев

Олександр Толмачов популяризує дитячу науку, засновник дитячого лекторію "Динозавр". Автор упевнений, що недостатність знань і страхи у дорослих призводять до того, що ми самі не готові розповісти дитині про устрій світу. А неповне знання законів світу, призводить до того, що дитина не завжди розуміє, як себе вести з злочинцями. Ця книга про те, як правильно підібрати слова, щоб не налякати дитину і створити правильну картину світу.