Садочки світу

Ще з давніх часів і до сьогодення виховання дітей у різних країнах світу має свої особливості. Сучасна освіта дошкільнят дуже активно розвивається, адже ми свідомо виховуємо майбутнє країни, планети в цілому. Саме тому, хочемо розповісти цікаві факти про садочки у таких країнах як Німеччина, Іспанія, Швеція, Фінляндія, Велика Британія та Ізраїль.

І почнемо саме з Німеччини. Загалом, німці вважають, що ходити до садочку не є обов’язковим, в той же час за бажанням його можуть відвідувати усі дітки, незалежно від того здорова дитина чи з певними особливостями. Садочки працюють здебільшого до обіду, але є ті, де можна залишити дитину на ніч. Одне з головних понять у тамтешніх садках – «ні урокам». Навчати необхідним знанням будуть у школі, а садочок створений для дитинства. Особливу увагу приділяють розвитку навичок комунікації у дітей, вчать їх знаходити виходи із різних життєвих ситуацій, бути толерантними та співчувати іншим.

Іспанія. Там дитячі садочки починають відвідувати з 3 років, але на відміну від Німеччини, де відвідування садочку не обов’язкове, в Іспанії потрібно у деяких випадках писати пояснювальну причину у мерію, якщо дитина не навчається. Найважливіше відвідування дитячого садка наступає у віці 6 років, так як це «перехідна ланка» від садочку до школи. Якщо батьки не віддали в садок у цьому віці, їх можуть навіть притягнути до відповідальності. В іспанських садочках діти 2-3 рази на день гуляють та 2 рази їдять – інший час відведений на навчання.

У Швеції дитячі садочки поділяються на державні та приватні. Обидва типи платні, проте якщо у батьків немає можливості сплачувати за нього, кошти надає держава. У цій країні розвиток дошкільнят акцентують на фізичному здоров’ї. Діти багато граються та займаються на свіжому повітрі, при цьому їм дозволяють бруднитися, бешкетувати, ходити по калюжам. Вважають, що брудна дитина – щаслива дитина. Інколи навіть сплять на вулиці у спальних мішках, аби зміцнити імунітет та зблизитись з природою.

Фінляндія. Там дітей переважно віддають у державні садочки, проте при виборі державного – держава компенсує частину витрат родини. Перед вступом до садочка, у гості приходить вихователь, аби познайомитись із дитиною та ознайомитись із її звичками, особливостями, режимом, скласти індивідуальну картку особистого розвитку. Так само, як і в Німеччині, фіни впевнено кажуть «ні заняттям». Головна мета – щаслива дитина. Ніяких обмежень, лише слідкують, аби маля не нашкодило ні собі, ні своїм друзям. Діти спокійно можуть лежати на землі або у калюжі – це не заборонено. Дітей приймають у садок з 9 місяців. Всього діток до 21 в групі, на кожного вихователя не більше 7 дітей. Що є цікавим, садки у Фінляндії працюють з 6:15 і до 17:00.

Садочки Великої Британії безкоштовні і віддати дитину до закладу можна з 3 років. Дітей ніяк не виділяють і садок можуть відвідувати навіть ті діти, у яких батьки нелегально проживають у країні. Дитячі садки працюють до 15 годин на день! Щодо приватних садків, їм можуть дозволити собі не усі, адже вони коштують дуже дорого. Їсти діти можуть будь-що, або їжу в садочку, або брати з собою, немає обмежень чи то гамбургери, чи то фрукти – усе на розсуд батьків. За розкладом у маленьких англійців немає денного сну, діти можуть спати за бажанням де завгодно, навіть у ігровій кімнаті. А у випадку, якщо дитина хворіє на нежить, застуду або кашель – засиджуватись вдома не для англійців, вони у будь-якому випадку ходять до садочку, так як вони не сприймають це за хворобу.

І нарешті Ізраїль. Тут дитячі садки працюють без вихідних, 12 місяців на рік, за виключенням двотижневих канікул наприкінці літа. Роботу садочки починають вже з 7:00 як у будні дні, так і у вихідні. На одного вихователя залишають до 10 малюків. Державні садочки безкоштовні і привести дитину туди можна з 3 років. Проте працюють вони до обіду, і їжу потрібно приносити виключно з собою. Після обіду дитинка може відвідувати найрізноманітніші секції.